Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A tévécsatornákért miért kell...

A tévécsatornákért miért kell fizetni, miért nem ingyenesek?

Figyelt kérdés

Lehet bennem van a hiba, de egyszerűen nem értem. Ha egy szolgáltatás tele van reklámmal, akkor miért kell érte fizetni?

Ha fizetek egy szolgáltatásért, akkor az legyen teljesen reklám mentes, nem?

Netflixem, hbo gom és premium YouTubeom és fizetős Spotifyom van. Mind teljesen reklámmentes. Tv elofizetesem nincs. Egyszerűen nem tudja megérteni a családom hogy miért nincsen kábel tvm.. Én meg nem értem, hogy miért kerül egyáltalán pénzbe? Nem kevés reklám mennyiségről beszélünk. Gyakorlatilag te teszel szívesseget, ha megnezed. Szerintem.


2020. márc. 26. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Igazad van! Ez egy undorító, kizsákmányoló, fejletlen társadalom...
2020. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előfizetési díj a szolgáltatóé, abból tartja fenn a távközlési szolgáltatást, tartja karban vagy fejleszti az infrastruktúrát. Nem a tévécsatornának fizetsz, hogy láthasd őket.

Az általad felsorolt példák esetén közvetlenül a szolgáltatótól kapod a tartalmat, a tévé esetén pedig közvetve egy szolgáltató cégen át.

2020. márc. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a TV még a széles körben elterjedt internet előtti világból való szülemény.
2020. márc. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Netflix stb azért reklám mentes, mert ő maga a gyártó! Ha te megveszel egy filmet a gyártótól, akkor azért fizetned kell, tehát kiadásod keletkezik! Ezt pedig pótolnod kell, azaz bevételt kell előállítanod. Ezt vagy reklámból teszed meg, vagy fizetőssé teszed a csatornádat!

Maga a netflix is tele van reklámmal, csak azt "reklám elhelyezésnek" hívják. Tehát pl, ha egy netflix filmben valaki pepsit iszik, azt azért teszi, mert a pepsi cég fizetett azért, hogy azt igya a filmben. Ha a főhős forddal jár, akkor a ford fizetett érte!

2020. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3# nyilván tisztában vagyok vele. Gyermekkoromban én is tvztem és nem is tudtuk mi az az internet.

Viszont szerintem haladni kéne a korral. Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne legyen reklám a tv-ben, hirtelen egyik napról a másikra, de az azért nevetséges, amikor egy 50 perces epizód 1,5 óra tv-ben. Gyakorlatilag az időddel és a pénzeddel is fizetsz azért a részért.


4# és a hbo go? Ők nem csak sajátgyartasu tartalmakat közölnek, sőt.. A filmek nagy részéhez semmi közül

2020. márc. 26. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Mivel kifizetik a filmek után a jogdíjat, így azt szépen beépítik az árba! Mivel az HBO-nak van tv csatornája is, és az előfizetési díjba ezt be tudják építeni. Amúgy jóval olcsóbban így filmet forgalmazni, hiszen a moziforgalmazásnál ugye 2x-es szorzó a megtérülés egy amerikai filmnél, amerikán kívüli bevételek után pl csak 20-25% a stúdióé! Amúgy nagyon sok filmnek az HBO producere is, valamint ugye az AT&T és a Warner tulajdonában vannak, tehát így egyszerűbben terítik a költségeket!
2020. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Garott ***** válasza:
100%
Először is az általad felsorolt cégeket nem terheli több olyan adó, amik nagyrészt a technikának köszönhetőek, azaz pl egy RTL-nek súlyos pénzeket kell fizetnie azért hogy egyáltalán kapjon frekvenciát a sugárzásért. Arról nem beszélve, hogy ezeknek a csatornáknak meg kell felelniük olyan jogszabályi tartalmaknak, amiket nem tudnak másképp kigazdálkodni (jó példa erre a híradó, amit nekik kötelező készíteni, de annak a költségét ki kell termeli valamiből). Az pedig, hogy kb 100 csatornáért fizetsz 3000-4000 Ft-ot, nem igazán hoz ki valószínű még egy napi részt sem, arról nem beszélve, hogy ennek egy részét még megtartja a szolgáltató is. Így az előfizetési díj ebben az esetben inkább egy közvetítői díj, amit te nem a csatornának, hanem a szolgáltatónak fizetsz.
2020. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár itt többen is írták, az nem egészen úgy van, hogy nem fizetsz a tévécsatornáért. Az állami tévék kivételével szinte nincs olyan magyar tévécsatorna, mely nem a szolgáltatóktól kapott háztartásonként fejpénzből élne, mivel a piac olyan szinten széttagolt, hogy e nélkül a bevételi forrás nélkül a reklámbevételekből nem élnének meg.


A műsorelosztóknak fizetett előfizetési díjnak csak egy kis része az infrastruktúra fenntartása, a nagyobb rész az egyes tévécsatornák díja.

2020. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!