Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Segítséget kérek. DVB T2...

Sutyik kérdése:

Segítséget kérek. DVB T2 képes, CA modulos TV-m van. Létezik olyan "kütyü", amivel alkalmassá lehet tenni a készüléket, hogy a HEVC (H.265) videotömörítési szabványt kezelje?

Figyelt kérdés

#videotömörítés
2020. máj. 6. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs..

Történetem: Mindig TV átállt a H.265 tömörítéses sugárzásra a fizetős csatornáknál. Ingyenesnél nem, Bp. A multiplex úgy tudom.

Tavasszal ezt jelezték, TV-m nem tudta, volt benne Conax modul+kártya eddig, ezt jeleztem, kaptam grátisz egy SET-top boxot, most mindent az "csinál", HDMI-vel kötöm a TV-be.

Működött, beépített Conax chip van benne, kártya eldobható.

Annyira gagyi volt a "doboz", hogy katasztrófa, semmi nem configurálható, vigyed-egyed úgy ahogy van.

Lemondtam, tudomásul vették, hó elején kapcsolatunk megszűnt.

Viszont: van nekem egy műholdvevőm, ami tudja SATon kívül a földi T2-t is, h.265-el, van benne kártyaolvasó, korábban kipróbáltam, működött.

Csatornalista szerkeszthető, saját sorba rakható, van Favorit csatorna... De most már tárgytalan, csak műholdra használom.

Kártyáimat zsebrevágva vittem a "TVket" vikendházamba is.

2020. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vehettem volna új TVt, de így nem kellett...
2020. máj. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egy set-top-boxra kötöd a tévét, ami kezeli a hevc-t.
2020. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, de annak kezelnie (olvasnia) is kell a kártyát is.
2020. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy a TV-m tudja a HEVC-et.? Ha a tesztcsatornán sipoló hang mellett színes függőeges csíkokat látok "sétáló" narancs színű négyzettel ez azt jelenti? sajna Mindig Tv nem túl segítőkész. A telken 6 hónapos feltörtőkártyás előfizetésem volt. Befizettették az új 6 havi díjat utána közölték, hogy ha nem tudja a TV-m a HEVC-et, akkor dobjam ki a már pénzzel feltöltött kártyámat és vegyek boxot.
2020. máj. 7. 00:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, akkor tudja (első vagyok).

Nekem a teszten az jelent meg: ha csak a hangot hallja, akkor nem lesz ezzel a TV-vel Mindig TVje..

Előszedtem egy földi+műholdvevőt (két tuneres), az tudta venni, mert HEVC-s, de nem kötöttem az orrukra, így kaptam levelezés után a "boxot"..

A földi+műhold megoldás jó lett volna, de csak 1 kártyahely volt benne, így kiesett + a telki TV-zés így macerás lett volna.

2020. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam.
2020. máj. 8. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!