Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek előbb utóbb a...

Szerintetek előbb utóbb a Magyar RTL csatornák is lecserélik a logójukat?

Figyelt kérdés

Magyar TV-t nem nézek,csak német/angol nyelvű adást azt is inkább online stream-en. Talán Szeptemberben globálisan az egész RTL Group lecserélte a logóját kivéve a horvát illetve magyar csatornáit. Szerintetek előbb utóbb ide is elérkezik az új?



[link]


Itt lehet látni a különbséget. Ugyan az arculat reklámszövege németül valami olyasmi hogy "törekszünk a sokszínűségre" és ez ígyis van mert mostmár a logo nem fix 3 szín hanem folyton cserélődik,de elvileg a Kék,Lila,Zöld az alap a Piros,Sárga,Kék helyett.



2021. dec. 24. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Az RTL-klubnál sem az 1997-es logo van már, úgyhogy elképzelhető hogy még lesz változás.
2021. dec. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az rtl.hu-n is változott, úgyhogy lehet. De itt eddig sem ilyen volt a TV-s logó.
2021. dec. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja valószínű.
2021. dec. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Mivel tulaj uganaz így idővel szinte biztos lecserélik.
2021. dec. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

"Talán Szeptemberben globálisan az egész RTL Group lecserélte a logóját kivéve a horvát illetve magyar csatornáit."


A német RTL nevű csatornák egy része cserélte le arra a logóra, amit az anyavállalat használ, leszámítva a Super RTL-t. De ott is az RTL Zwei már korábban sem azt a betűtípust használta.


Más országokban nem történt változás, ott eddig sem azt a fajta betűtípust használták, amit korábban a német, most már csak a magyar és a horvát csatornák. Illetve vannak országok, ahol nem is feltétlenül RTL márkaként vannak jelen, Franciaországban pl. az M6 a zászlóshajó, több csatornával, a Luxemburgból sugározott francia RTL9 csak marginális szerepet tölt be a francia piacon.


A német RTL esetében én visszalépésnek látom a jelenlegi arculatot, a fekete háttérnél színesen villogó RTL téglalapokat, szemben a korábbi színes arculattal, ami a megelőző huszonnéhány évben folyamatosan fejlődött az adott időszak technikai színvonalának megfelelően.

2021. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5


Mondjuk szerintem is extra nagy visszalépés. Az előző tök modern és kifinomult volt. Oké értem én hogy minimalista dizájn meg minden,de b*sszus ezeket az identeket 3 perc alatt én is össze tudtám dobni CapCut-tal🤣

2021. dec. 24. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
6. A magyar sem túl bonyolult
2021. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7


Na az is... Ami 2008-2017 között volt a legjobb szerintem. Már ránézésre látszik hogy sokkal igényesebb (Mondjuk az is igaz,hogy az RTL Klub valaha volt legnagyobb költségvetésű arculata is)

2021. dec. 24. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
#8. Nekem a legelső, tehát a piros, fehér, zöld logo tetszett.
2021. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
És lám, itthon is ugyanolyan logó lett mint a németeknél. Ami nem gond hisz közös az anyacég.
2022. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!