Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért nem használnak a tévétár...

Miért nem használnak a tévétársaságok komolyabb effekteket, amikre szerintem simán lenne lehetőség a szoftverben?

Figyelt kérdés
Pl. 3D kép a képben, ilyenek már a 80-as években is voltak.
2022. máj. 8. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A CGI modernebb és kivált több elavult technológiát is. Kép a képben most is használatos az élő műsorokban.
2022. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3D-t senki se hasznal mert specko szemuveg kell hozza, es nincs is a keszulekekben vagy 5-8 eve ilyen funkcio (volt, de megbukott a technologia, draga es nem ad annyival tobbet). Kep a kepben szinte mindenutt elofordul.


Nem is igazan ertem a kerdest: pontosan mit hianyolsz?

2022. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem igazi 3D-re gondoltam, csak egy kissé elfordított kis képre, de ez csak példa volt, ez is CGI, nyilván nem kézzel forgatták el 30 éve sem.
2022. máj. 8. 15:52
 4/9 anonim ***** válasza:
De minek mindezt? Sokba kerul, csak parasztvakitasra jo, es egy hirmusorban elvonja a figyelmet a mondanivalorol.
2022. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy esetleg giccsesnek tűnne néhány effekt, talán emiatt, de azt kétlem, hogy ne lennének rá simán képesek a mai rendszerek, 20-30 éve sem volt űrtechnika.
2022. máj. 8. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Na akkor meg egyszer: van ra technika, de ha meg szerinted is giccses meg felesleges, akkor minek koltsenek ra?
2022. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"néhány effekt", nem mind, most viszont letisztult egyszerűség van szinte mindenhol.

Köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 8. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Oke, szoval 'nehany effekt'. Meg egyszer: minek? Mindenhol az egyszerusites, a letisztult vonalak a menok, mert nem vonajk el a figyelmet a lenyegrol. Egy Marvel-filmben pl. maguk az effektek a lenyeg, egy hiradoban a mondanivalo es a kepriport maga, nem a diszlet meg a csillivilli.
2022. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Jogos, ezek az effektek teljesen feleslegesek egy hírműsorban.
2022. máj. 8. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!