Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ma Józsefvárosban meginterjúvo...

Ma Józsefvárosban meginterjúvoltak, hol lehet visszanézni?

Figyelt kérdés

Azt hiszem Józsefvárosi TV, vagy valami ilyesmi volt. Józsefváros 130 éves és Kádár Jánosról kérdeznek.


Az volt a kérdés, hogy milyen volt Kádár János?

Mondtam, hogy 20 évesen, külföldről nemrég ideköltözve nem igazán tudom milyen lehetett alatta, azt tudom róla hogy kommunista vezető volt, az interneten sokszor szidják, van viszont egy egy idős aki meg dicséri. Tehát igazából sokat nem tudok róla.

Azt hiszem 56-ban ő kérte az oroszokat, hogy vonuljon be a 2. Ukrán hadosztály, de ezt nem mertem mondani mert nem voltam benne biztos :D


Lényeg, hogy ezt le is adják valahol?



2022. máj. 24. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy semmi érdemlegeset sem szóltál hozzá, miből gondolod, hogy le fogják adni?
2022. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem bannam ha nem adnák le :D
2022. máj. 24. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
1956-ban a szovjetek (vagyis a Birodalom) adta a kezébe Kádárnak a hatalmat, de előtte is kommunista volt, be is börtönözték, mert Rákosi mindenkire gyanakodott, olyan volt, mint Sztálin. És nem "Ukrán front", mert az minden volt, csak ukrán nem, az Szovjetúnió Vörös Hadserege volt, amelyiket helyileg hívtak így. SZOVJETUNIÓ volt, egészen 1991-ig, kommunistának nevezett állam! És Magyarországon 1991-ig a szovjet Déli hadseregcsoport "ideiglenesen állomásozott"! Mindenhol voltak laktanyáik és gyakorlótereik, sőt atom robbanófejes rakétáik is! Gorbacsov és Németh Miklós akkori miniszterelnök egyeztek meg a kivonásukról és NEM Orbán Viktor, kis ember volt akkor még.
2022. máj. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!