Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Csak nekem lehangolóak az...

Csak nekem lehangolóak az idei karácsonyi reklámok?

Figyelt kérdés
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de amit eddig az idén láttam teljesen lehangolt. Kezdve a buszvezető Gittától, akivel senki sem akar szóba állni. Aztán ott a kissrác aki az anyukájának a saját kabaláját adja ajándékba, - ráadásul a dalválasztás is rossz-, stb. Értem én, hogy mind az apró figyelmességről szól, de valahogy mégis nyomasztó! Ti nem tapasztáljátok ezt? Vagy közrejátszhat szerintetek ez a nyomasztó társadalmi helyzet is, ami miatt az embereknek nincs kedve az ünnepekhez? Érdekel a véleményetek, és az is, hogyan élitek meg ti az ünnepi előkészületeket.

2022. dec. 19. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Engem nem hangolnak le mivel nem nézem őket. Tégy te is így!
2022. dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, kb. 20 éve nem láttam reklámot.
2022. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
#2 jó neked, én csak 14 éve.
2022. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Két jó karácsonyi reklámot láttam, egyik se magyar, meg nem is ideiek:

[link]


Az első világháború kirobbanása 100. évfordulóján, egy elfeledett, de megtörtént eseményt vettek alapul:

[link]


A magyar reklámok közül még eszembe jutott ez, ami tavalyi:

[link]


De egyébként igen, most valahogy nem találták el nagyon. A Gitta féle reklámon eleve azon akadnak fent, hogy tudta felhívni a srácot, ha a buszon hagyta a telefont... Mondhatod neki, hogy a multiSIM szolgáltatás hogyan működik... az ember vagy érti elsőre az egészet, vagy sem...

2022. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én rá se jöttem a Vodafone reklámban, hogy az a kölyök saját kabalája. Nem is értettem, minek vett az anyjának egy olyan ronda piros majmot.

De azzal a dallal tiszta depressziós az a reklám, az anyuka olyan fejét vág, mintha ez lenne az utolsó karácsonya amit egy fájdalmas, végstádiumú betegségben tölt, miközben a fia egyedül csatangol egy nagyvárosban.

2022. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Közben gondolkoztam és arra jöttem rá, hogy nem is a reklámokkal van a gond, hanem azzal, hogy az igazságot látjuk. Az emberek zöme szerintem ilyen kedvetlenül áll az ünnepekhez vagy még rosszabb kedélyállapotban. Megszoktuk, hogy a TV-ből legtöbbször csak a szép és a pompa árad, amikor pedig kicsit is szembesülünk a valósággal, egyszerűen képtelenek vagyunk elfogadni, hadakozunk ellene. Ha jobban belegondolok, az idén adják a legigazabb karácsonyi reklámokat, még ha ez sokunkban letargiát is vált ki. :) Mindenesetre a régi Colás reklám a kacsintó Mikulással, vagy amikor a váranadós csaj dugóba kerül és énekel a férjének, illetve a férj által az erdő közepén lévő faházba megrendezett karácsonyi meglepi a feleségének sokunk retinájába beégett. ;) Szándékosan nem akartam reklámtermékeket írni. Ha akartok küldhettek olyat ami nektek megnyerő volt. :)
2022. dec. 20. 08:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehangolóak, meghatóak, elgondolkodtatóak... Egy biztos, hogy nem a "hurrá, minden tökéletes" hangulat árad belőlük.

De ha belegondolunk... nézzük már meg az elmúlt pár évet! Összességében véve ez nem az az időszak, amikor mindenki felhőtlenül boldog. Volt (van) egy világjárvány, nagyon sok család van, aki az elmúlt 1-2 évben elveszített valakit. Épp, hogy kezdenénk kilábalni belőle, most meg a gazdasági, és energetikai problémák vannak. Főleg idehaza, ez a tél kb. arról szól az emebrek sajnos elég nagy hányadának, hogy megpróbálnak túlélni. Az árak az egekben, sok munkahelyen 18 fokban senyvednek... és egyébként is: sok elszomorító dolog van a világban. Az ember mindig is egy kötekedő faj volt, de mióta az eszemet tudom, ilyen mértékű gyűlöletet, mint most, még nem láttam.

Ebben a helyzetben - sajnos - nagyon is helytállóak ezek a reklámok. Amik ebben a pocsék helyzetben is próbálják egy kicsit a karácsony szellemét feleleveníteni.

Persze, azon lehet vitatkozni, hogy mi a jobb? Szembesülni a rideg valósággal, ami talán elszomorít, vagy ha már úgyis "midnen" rossz, akkor legalább ez lehetne egy kicsit felvidítóbb?

2022. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A top reklám az Erste karácsonyi mesereklámja😆. Legalább őszinte, hogy az a vén g. Ci csóka= ami gondolom az Erstés bankár jól szétcseszi a már amúgyis általa meglopott, elszegényedéses nyomorba döntött ügyfelek karácsonyát.

Amúgy frankón Gittanak hívják azt a sofőrt?? Mármint nő nemű, aki nem megy haza karácsonyra az anyjához????

Azt hittem, hogy egy meleg férfi. Durva!

2022. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a "hóban ébred már az ünnep " v.ilyesmi,jött már ki a könyökömön, azon túl, hogy lehangoló,egész covid időszak alatt nyomatták, amikor egyébként is elszigelodtunk, meg az ezzel járó lelki állapotok.
dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


2009-ben volt reklám, 11 évvel a covid előtt. Maximum a rádiók játszhatták Csondor Katától de biztos hogy nem ilyen jellegű reklámok mentek a szolgáltatók részéről. Pont az ellenkezőjét hirdették, hogy más lesz a karácsonyi ünnep, de gondoljunk egymásra.


[link]


Mielőtt írsz valamit, amiről meg vagy győződve "mert úgy emlékszel", bizonyosodj meg, hogy valóban úgy is volt-e, különben nettó baromságot írsz le.

dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!