Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Telekom set top box, hátrányai ?

Telekom set top box, hátrányai ?

Figyelt kérdés

Jelenleg a telekomnál IPTV az elérhetőség, itt a winchesteren több éves felvételek is vannak.


Azt hallottam box esetén legfeljebb 3 hónapig van lehetőség megnézni a kedvenc filmeket.


Van más hátránya is a BOX-nak ?



2023. máj. 25. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Épp a mai nap kötötték be hozzánk a Telekomot (TV+net).

A winchesterednek mi köze a set-top boxhoz? (Segítek, semmi.)

Egyáltalán miről beszélsz? Nem értem.

Mégis milyen hátránya lenne a boxnak? Az nem csinál semmit, csak a netet (+wifi) és a tv-adást szolgáltatja. Attól te még a gépeden azt tartasz, amit csak szeretnél.

2023. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
NEM set top box, hanem router (Telekom esetében Sagecom), és ha olyan, van egy eszköz a tévéhez is. Optikai net, tv, telefon és internet. DE EHHEZ A VILÁGON SEMMI KÖZE A TE WINCHESTEREDNEK.
2023. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán miről beszélsz? Nem értem."


Régebben olvastam:

nem lehet áttekerni a reklámokat

2023. máj. 26. 06:02
 4/9 A kérdező kommentje:
2# bocs, de úgy tudtam a mostani set top boxban winchester van ...
2023. máj. 26. 06:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A "Telekom TV" esetén android rendszerű SmartBox-ot kapsz. A "felvételek rögzítése" kicsit másképp működik, mint a hagyományos IPTV esetén. Utóbbinál tényleg az volt a szokás, hogy az egységben volt egy winchester, ami a felvételeket tárolta. A Telekom TV esetén viszont már nem történik tényleges rögzítés, csak hozzáférést kapsz a felhőben tárolt műsorok visszanézéséhez (ezért tettem idézőjelbe a felvételek rögzítését). Van ugyan winchester az androidos boxban is, de az csak a szoftverek miatt van, arra rögzíteni nem tudsz.


Telekom TV esetén nem tudsz alapból felvételeket "rögzíteni", kell hozzá egy Record & Go nevű plusz szolgáltatás, amire külön elő kell fizetni. A Record & Go esetén bizonyos csatornákon nem tudsz felvételt "rögzíteni". Vagy bizonyos műsorokat nem tudsz "rögzíteni". Amit tudsz, az is 30, 60, vagy 90 napig "tárolódik" maximum, utána automatikusan törlődik. Illetve vannak egyéb korlátozások is, például az RTL csoport csatornáin nem tudsz előretekerni (hogy ne ugorhasd át a reklámokat). Ezeket a korlátozásokat nem a Telekom találta ki, hanem maguk a csatornák. A hagyományos IPTV esetén nem voltak ilyen korlátozások, mert ott nem is lehetett ezeket technikailag kivitelezni. A csatornánkénti korlátozásokról van egy táblázat a Telekom oldalán "Telekom TV Record&Go jogok" néven.


Az eszköz, ami az internetkapcsolatot biztosítja, az a modem. Ami szétosztja az internetet a házban, az a router. A szolgáltatók jó ideje már HGW-t adnak, amik modemek és routerek egyben.


Ami a TV adást biztosítja, az a beltéri egység. Hagyományos IPTV esetén ez Set Top Box, Telekom TV esetén SmartBox. De a boxon nem sok minden múlik. A box az box. A lényeg inkább a szolgáltatáson és az internetkapcsolat minőségén van.

2023. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2# csak van benne winchester


[link]

2023. máj. 28. 10:51
 7/9 A kérdező kommentje:
5# Köszönöm, így érthető, remélem még sokáig jó marad a mostani rendszer, már megszoktam, hogy reklám nélkül (áttekerve) nézni a műsorokat.
2023. máj. 28. 10:55
 8/9 A kérdező kommentje:

"vannak egyéb korlátozások is, például az RTL csoport csatornáin nem tudsz előretekerni"


Ha félig láttam a filmet, legközelebb nem tudom oda tekerni ?

Meg kell nézni a film elejét újra, hogy folytatni tudjam ??

2023. máj. 28. 13:37
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha félig láttam a filmet, legközelebb nem tudom oda tekerni ?


Meg kell nézni a film elejét újra, hogy folytatni tudjam ??"


Pontosan. De csak az RTL csatornák esetében.

2023. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!