Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi ennek a mesének a magyar címe?

Mi ennek a mesének a magyar címe?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a figura van benne, eredeti címe az hogy Gargoyles, de Vízköpők néven nem találom sehol.


2011. ápr. 10. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ááááá... A Gargoyles. Ez milyen zseniális sorozat, történelem, mitológia, irodalom (főleg Shakespeare), okkultizmus stb. és mindez a Disney-től (a cenzorok biztos aludtak). :) De sajna van egy rossz hírem: Amennyire én tudom soha nem ment magyar TV-ben (én német TV-ből ismerem). Intelligens sorozat -> Nálunk valsz nem adják :D
2011. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam. Én nem hívnám mesének. Rajzfilm az igaz, de minimum 12-es karikás, és az összes célzás megértése nemigen megy senkinek 16 év alatt és komoly humán érdeklődés nélkül. :D
2011. ápr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Elég jól hangzik:)
2011. ápr. 11. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. Nagyon jó sorozat szerintem. Stílusát tekintve "urban-fantasy"* némi sci-fi elemmel, nagyon jól kitalált többdimenziós szereplőkkel** akik néha még jellemfejlődésen is átesnek és intelligens / koherens történettel (bár befejezetlen)... megfelelő mennyiségű furcsasággal*** és "valós" háttérrel.



* majdnem olyan a világ mint a miénk csak létezik a természetfölötti. Pl. Harry Potter, Dresden Akták stb.


** David Xanatos pl. mindenidők egyik legérdekesebb "gonosza" pont azért mert megérthető, szerethető de nem keres mentségeket (nem, nem volt szomorú gyerekkora ami a rossz oldalra vitte :D ).


*** pl. a Főnix kapu nevezetű időutazást lehetővétevő varázstárgy úgy létezik, hogy senki sem készítette. Úgy került az időfolyamba, hogy a jövőből visszadobták(!). Maga egy időparadoxon. :]

2011. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ismertetőt:)) nagyon szimpatikus rajzfilmnek tűnik. Megtaláltam a teljes 3 évadot angolul, aztán remélem a középszintemmel érteni fogom :)
2011. ápr. 11. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!