Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért mondja azt mindenki,...

Miért mondja azt mindenki, hogy az Így jártam anyátokkal c. sorozatnak jobb az eredeti hangja mint a magyar szinkron?

Figyelt kérdés
Jó, tudom , ha angolok lennénk, akkor bizta jobb, dehát istenem. Magyarok vagyunk... Nem kell azt mondani hogy jobb az angol hang mert úgyse értesz belőle semmit, felirat meg nem olyan jó mint egy szinkron.
2011. jún. 18. 15:42
 1/7 anonim válasza:
55%
Szerintem nem ártana megtanulnod angolul, mivel anélkül igen nehéz manapság boldogulni(a legtöbb kultúrát megismerheted angolul, lényegesen többet olvashatsz, mert angolra szinte mindent lefordítanak)A nyelvtanulásra pedig nagyon jók a sorozatok. Személy szerint az utolsó sorozat amit szerettem szinkronnal az a Jóbarátok volt. Igen magyarok vagyunk, de ha visszatekintesz a történelemre a legnagyobb magyarok szinte mind sok nyelven beszéltek, mert tudták hogy ez a fejlődés egyik záloga. Ennyi erővel ne is nézz amerikai sorozatot csak magyart.
2011. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában az eredeti hang jobb mint a szinkron, bár a magyar szinkronhangok, és azok minősége nagyon jó. Ami miatt mégis jobb lehet az eredeti:

- minden színész a saját hangján szólal meg, a saját hanghordozásában és akcentusával, ami a magyar verziókban szinte mindig eltűnik, illetve van olyan színész akit különböző emberek szinkronizálnak, rossz hallani egy újat, ha megszoksz egy régit (például House esetében Szakácsi Sándor - Kulka János)

- sok poén eredeti környezetében tud érvényesülni, magyarra vagy nem lehet lefordítani, és nem érted mi akar lenni, vagy pedig egy magyar vonatkozást hoznak be helyette, amitől az eredeti poént tüntetik el

- sok sorozatfan nem fogja megvárni amíg egy év múlva, vagy még később, vagy talán sosem jut el hozzánk szinkronos változatban, így az eredeti adásidővel egyszerre tudja nézni a sorozatokat (hiszen ha Amerikában leadják, nálunk pár órán belül letölthető, másnapra kész a felirat)

- ha angolul nézed, ragad rád valamennyi szókincs


Persze ehhez hozzá kell szokni az eredeti nyelvez és felirathoz, ha egy sorozatot te évek óta szinkronosan nézel, biztos hogy nem fog tetszeni egyből a feliratos változat.

2011. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Hamár itt tartunk... Tudja valaki mikor jön ki a 6. évad magyarul?
2011. jún. 18. 19:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb angolul :D Bár kb mindent jobban szeretek angolul, mert akkor látod, h egy színész h játszik, plusz más a hangulata angolul mindennek, mert lehet h jó a szinkron, de akkor is más. A felitóratok pedig nagyon jók, nem tudom kik csinálják, de respect! És: lehet h egy szinkron teljesen elront egy karaktert.
2011. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha megtanulsz angolul rájössz, hogy a filmek eredeti szinkronja jobb KIVÉVE az így jártam anyátokkal-ban. A szinte egyetlen ahol nagyon ráillik a a magyar szinkron.
2011. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már az eredetihez vagyok szokva, de a szinkronban Barney hangja nagyon homoerotikus (trágárságszűrő, yeah), és kicsit gyerekes is, egyben elég zavaró. Ami azért vicces, mert a színész tényleg meleg, és az ő hangja meg teljesen normális a szinkronhoz képest. És azért a hanglejtésben és beszédben is benne van a színész jelleme, ami a szinkronban elvész vagy megváltozik.


A többi karakter hangja jó, és általában a magyar szinkronhangok nagyon el vannak találva.


(off, de itt egy összehasonlítás több nemzettel - a második videóban van magyar. Ha ezt végignézed, abból rájössz hogy mégiscsak az eredeti az igazi. A TBBT-ben is Sheldon magyar, és több hangja is más jellemet ad neki, de ahhoz képest hogy ez a színész is valóban meleg, az ő eredeti hangja teljesen normális.)


http://www.youtube.com/watch?v=3l6NKHdZWPw

http://www.youtube.com/watch?v=J9pfsu1WIs0

2011. nov. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
cool téma.
2012. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!