Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért nem látszik a teljes...

Miért nem látszik a teljes kép a TV-émen?

Figyelt kérdés

Na röviden annyi hogy egy csomot reklámozták hogy most 4:3 rol átállnak 16:9 re s nagyon faxa lesz meg minden.

Azt mondták hogy felül is meg alol is lesz egy fekete csik és szélesvásznu lesz.

Na ez nekem ment pár napot jol és utánna ujra 4:3 asra váltott a kép tehát nincsenek csikok de ami a szélét illeti ugy néz ki mintha levágták volna.


Mondjak egy konkrét példát az x faktorba nem látom a kodoknak csak felét a valovilágba ha hosszu szöveget irnak ki csak a közepét tudom leolvasni stb.


Nem Lcd tévém van hanem a régi fajta de nagy képernyövel.

Lehet ez ellen valamit tenni?


2011. okt. 17. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A tévén a képernyőméretet 16:9-re kell állítani.
2011. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi de nem az a baj mert már probáltam ha átállitom 16:9 re akkor megjelenik alol felül a fekete csik de a széle ugyanugy nem látszik. Valamit lehet tenni ellene?
2011. okt. 17. 22:14
 3/3 molotov64 válasza:
Azt tapasztaltam, hogy ahol analóg jelsugárzás van, ott a teljes kép látszik, a digitálisan sugárzottnál - függetlenül attól, hogy lcd, vagy hagyományos katódsugár csöves készüléked van - a fekete kereten kívülre esik a feliratok jó része.(sárga vagy piros karika fele, a csatorna logó legalább 1/3 része, a forma 1 futamokon a bal oldalon függőleges felsorolásból a neveket nem látom, csak az idő eredményeket stb.)Hiába választasz más képformátumot, nem tudod becsalogatni a kép szélét, mert takarás alatt van. Valószínűleg a jelszolgáltatók figyelmét kellene felhívni a problémára, bár nem tudom elképzelni, hogy ne vették volna észre. A lényeg, hogy nem a te műszaki felkészültségeddel van gond, emeld fel a telefont és panaszkodj! Én is ezt fogom tenni, hátha történik valami.
2011. nov. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!