Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Samsung Smart TV vs. Mkv...

Samsung Smart TV vs. Mkv fájl. Miért nem játsza le?

Figyelt kérdés
Vettem egy Samsung Smart TV-t, AllShare módban szeretnék megnézni egy HD filmet, de ha el akarom indítani, akkor azt írja ki, hogy nem támogatott formátum. Ha átnevezem a fájlt .avi-ra akkor elindítja, viszont angol nyelven és magyar felirattal, miközben az mkv fájlnál teljesen szinkronosan játssza le a számítógép. Vkinek vmi ötlet?
2012. okt. 7. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Típus? Másik mkv fájllal próbáltad?
2012. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
samsung ue40es6540 a típusa és még nem próbáltam másik mkv fájlal. Ha átnevezem az mkv-t avi-vá akkor a számítógépemen lejátszva az avit, nincs hang.
2012. okt. 7. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért mert hang kodeket kell telepítened a sz.gépre.


Az mkv fájl egy úgynevezett konténer amiben benne a video meg a hang.


A tv elméletileg lejátssza, de ha valami olyan kodekkel kódolt video vagy audio hang fájlokból áll az mkv akkor nem fogja a tv sem lejátszani.


Ez olyan mint a korábbi samsung tv-k ahol pl a dts hangot nem játssza le mert az licenc köteles és a samsung nem vette meg a jogot. Ezért csak AC3 hangkódolású filmeket játszanak le.


próbáld meg előbb másik mkv fájllal valami régebbi filmet nézz 3-4 évest talán akkor menni fog. Így kiderítheted hol a hiba.

2012. okt. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az mkv-nál az ún. format profile televízióknál max. 4.1 lehet.Amit nem játszik le neked videót lehet hogy 5.1-es(nem hang).Ha egy filmben több nyelv van akkor a tools gombot nyomd meg ott tudod a nyelv választásnál a magyart kiválasztani.
2012. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. A Tools-nál be tudtam állítani a nyelvet.:)
2012. okt. 8. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!