Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Emlékszik valaki a Mot című...

Emlékszik valaki a Mot című francia rajzfilmre? Hol tudnék megnézni belőle részeket?

Figyelt kérdés

A 90-es évek végén ment hétvégén reggel a TV2-őn. A főszereplők egy Liu vagy Leo nevű 10 év körüli fiú és egy Mot nevű (talán lila) szörny voltak. Liu úgy emlékszem piros pólóban és zöld nadrágban volt, Mot meg kb. akkora volt mint 2 ember. Mot tudott időt utazni úgy, hogy bement a szekrénybe és ettől ilyen zöld fény lett és akkor a szekrényen keresztül mások is tudtak Mot-tal együtt utazni, általában Liu ment vele.


Emlékszem egy olyan részre, ahol elmennek Leonardo Da Vinci-hez és Liu valahogy ott ragad és el kell játszania pár napig egy helyi ember szerepét, aztán Mot megtalálja, Da Vinci szekrénye előtt mond valami varázsigét, ettől zöld fény gyúl a szekrényben és haza tudnak utazni.


Olyan részre is emlékszem, amiben valami házibulit tartanak Liu szülei, Mot iszik a piából és részeg lesz és minden egyes csuklásával más időbe repíti a házukat, Liu meg próbálja a többiek elől (akik nem tudnak se Mot-ról, se az időutazásról) ezt titkolni, aztán Mot-ot betolja gördeszkával a szekrénybe, ettől aktiválódik az időutazás és visszamennek Noé bárkájához meg pár helyre mire sikerül hazajutniuk.



A legutolsó rész meg az volt, hogy Mot valami istenek világába utazik, ahol ilyen munkások beszórják az élet porát egy gépbe, az meg mindenféle élőlényeket csinál belőle, amik futószalagon mennek, aztán a Földre kerülnek. Mot ellopja az élet porát és azt hiszi valami finomság, eszik belőle és rosszul lesz, meg szétszórja Liu-ék házában, ettől a bútorok meg minden életre kel meg egy időre a Föld és a Hold kocka alakúvá változik, végül sikerül mindent helyre hozni és visszavinni az élet porát az istenekhez. Liu szekrényében megjelenik egy időutazó krokodil és elviszi Mot-ot mert megszegett valami időutazási szabályt. 20 évet ugrunk előre az időben, Liu felnőttként valami irodában számítógépezik de megjelenik Mot és meglátogatja.


Ezután a rész után többé nem adták, és a neten se találtam semmit erről a rajzfilmről. Emlékszik még rá valaki? Valami videómegosztó oldalon nincsenek fent belőle részek?



2013. máj. 4. 23:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és még arra emlékszem, hogy Mot Liu-t mindig "kiskobak"-nak becézte, és azt hiszem Mot magyar hangja az volt aki később Shrek-é lett.
2013. máj. 4. 23:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a francia változat előzetes zenéjét találtam:


[link]


Itt van a 18. epizód, sajnos ez is csak francia nyelven:


"Attaque" = "A támadás"


http://www.youtube.com/watch?v=sIQ6nLMtZVU

2013. máj. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2013. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Woooow, nem semmi, köszi! :)


Én semmit sem találtam róla a neten.

2013. máj. 5. 09:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul sajnos én sem találtam meg. De mivel írtad, hogy francia, ezen a nyelven kerestem. (Dessin animé = rajzfilm).

Sajnálom, hogy csak ennyit tudtam tanni...

2013. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
*Bocs, tenni.
2013. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem. Leo volt a főszereplő. Olyan is volt, hogy egy Gloria nevű szörnyet befogadtak. Meg Dia volt a szerelme.
2015. nov. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Asszem olyan 14-15 évvel ezelőtt láttam. Ha jól emlékszem Mot magyar hangja Gesztesi Károly volt. Egyidőben ment az olyan rajzfilmekkel, mint a Jumanji, az SOS Croc, a Kangoo vagy a Gazvezír (Iznogoud). Úristen, de rég volt! Hiányzik a gyerekkor.
2016. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg király volt! Ma már úgyse nézném.
2016. máj. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Puffinlekvár válasza:
Mik vannak. :o
2020. júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!