Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Az RTL miért gúnyólja ki az...

Az RTL miért gúnyólja ki az embereket?

Figyelt kérdés

A liberális média magyar ikonja az RTL Klub. Nemrég lelepleződött, hogy annak egy tehetségkutatóján-dalversenyén, tudva és akarva szándékosan hülyét csinálnak a valós képességeik tudatában nem levő magyar emberekből. Ez mennyire jellemző a csatorna által felvállalt eszmerendszerrel?...


......Először is nem is ő akart elmenni. Az X-faktor egyik szerkesztője kereste meg, mert hallott egy „hanganyagot” ami tetszett neki, és szerette volna ha elmegy egy castingra hozzájuk. Ezen az első előválogató, szerkesztők, hangmérnökök, énektanárok előtt zajlottak. Itt még Jól is szerepelt. 2 héten belül telefonáltak is, hogy továbbjutott. Sőt, a következő fordulón is eredményesen szerepelt. Produkciója végén a főszerkesztő megjegyezte " meglepődnék ha nem jutnál tovább ". Egy hónap szünet után megrohanták a lányt, gyors lakáslátogatás közben forgattak nála, felvették, hogy akkor adták a kezébe az invitáló levelet, amikor a kuytussal játszott, mert máskor nem lehetett persze. A levélben az állt, hogy "Gratulálunk továbbjutottál a mentorok elé, és 20 perced van elkészülni,” Egy semmitmondó interjú után felvették ahogy elindul a válogatásra, ami csak 1 hónap múlva volt. A szerkesztők és a mentorok egyöntetűen a "Turn my Swag on"=jó nehéz,sokat lehet mellé énekelni és amin jót tud a közönség „szórakozni” persze c. dalt választották, szerintük ez állt neki a legjobban az előválogatókon. Kikötötték azt is melyik ruhában és kivel mehet el. Ehhez képest a melyik dalt választod, elég messze áll a valóságtól. :P


A székházban elvittek egy terembe forgatni.Az volt a feladata, hogy vonuljon mint egy díva, táncoljon, ringassa a csípőjét és kicsit rázza a fenekét. Ezt követően sétálgatnia kellett az aulában miközben eljátsza, hogy izgul és tátognia is kellett mintha gyakorolna. Majd egy olyan interjú jött, amiben a szájába adták amit mondani kellett, amit az egyik szerkesztő szó szerint diktált. Hasonlókat mondattak vele mint például: " Nekem olyan hangom van mint Christina Aguleira-nak, szeretem a csillogást, a rivalda fényt. „ vagy " Az én hangom nem csupán egy hang, van benne fűszer".


Összegezve: Több hónapon át szórakoztak a lánnyal és mint a beszélgetésekből kiderült a FB-on nem is ő volt az egyetlen, akit így palira vettek. A mentorok hallották énekelni hónapokkal ezelőtt, bátorították is, nem mondtak semmi olyat hogy zenetanárhoz kell fordulnia. Mutatja a videoban, hogy a popsirázásos pózolás is megvolt, majd így az egész végén pofára ejtették, ejtik a jobb sorsra érdemes, normális elbánást érdemlő embert.


Szánalmas, hogy egy tehetségkutató/énekversenyen a nézőszámot azzal akarják elérni, hogy szerencsétlen saját képességeiknek tudatában nem levő embereket tesznek közröhej tárgyává a műsoron. Hisz az egész arra ment ki, hogy mindenki azon szórakozzon, hogy szegény kislány, a dédelgetett nagy álmaival, Christinához hasonló hangját érzi a fűszeres, egyéni énekstílusán, milyen nagyon lebőg és persze ezen jól lehet kárörvendeni. Arra hajaz a „tehetségkutató”hogy ezért fognak leülni a műsor elé, nem amiről szólnia kellene. Ez szánalmas és egyben lesújtó képet fest a magyar média legliberálisabb ikonjáról.

[link]

Elvileg a FB-on fent van hogy énekel más dalokat és azt írják jó hangja van. Nem hallgattam meg, de maga a tendencia félelmetes, amit tesznek a közemberrel. Meddig fajulhat ez még? Nem védi semmilyen törvény a kismebert?



2017. okt. 2. 18:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Hülyeség ellen soha nem volt, és soha nem is lesz orvosság. Ha valaki benyalja ezeket a dolgokat, az rá fog kúrni.
2017. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
31%
tl;dr libsizős trollkérdés, már a címből is látszik.
2017. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ennyire palira vették volna. Hogy folyamatosan keresték volna. Szerintem van benne túlzás, de az előválogatón a nagyon jókat és a kegyetlen rozzsakat engedik tovább. Megvan a kontraszt és általában az első részeket nézik a legtöbben pont a z ilyenek miatt. Ha ez full igaz lenne, akkor vagy a csaj kegyetlenül hülye, vagy témyleg ekkora egója van és elhitte magáról. Másnak leesett volna, hogy ez átverés. Nem szeretem ezeket a műsorokat, de szerintem van elég ember akin lehet röhögni, nem kell hozzá megrendezni.
2017. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok liberális, de a legtöbb rokonom az. Egyik sem nézi az RTL Klubot. Sőt, tovább megyek, szerintem igényes ember nem nézi az RTL Klubot. Szóval a liberális média ikonja megnevezés elég nagy csúsztatás. Nem igazán értem, mi a liberális benne.

Az, hogy az RTL Klub palira veszi a tehetségtelen embereket a tehetségkutatóiban, számomra eddig sem volt kérdés. Ezen valaki még tényleg meglepődik? Azt viszont nem hiszem el, hogy ezeket az embereket tényleg hónapokig tudták volna hülyíteni, ha nem lennének alapból hülyék.

2017. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Bihar Valatonon ***** válasza:
44%
Kedves kérdező....te sötét vagy b..zmeg, és még "kigúnyolni" sem kell:DDD
2017. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Mi az, hogy megkeresték? Jelentkezett, behívták, vagy hallották valahol? Egyáltalán, ki a fene mondta, hogy ez tehetségkutató? Ez kérlek szépen tv show, ahová kell az orrkarikás, az asszonykórus, a máshol már ismert előadók, akik országról országra járnak versenyezni stb. És kellenek az önkritika nélküliek, röhöghessen az ország.
2017. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként nem az ikrek egyik tagjáról, a szőke hostess lányról van szó? Na az pontosan a hang semmi kategória volt. Lehet, hogy karaokében jó, de itt hamis volt, de nagyon.
2017. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
A kisembereket védi, a hülyéket nem. A cikkből (ha jól emlékszem) persze nem derül ki, hogy alá kellett írnia egy szerződést, ami alapján megtehették ezt vele. Nem hiszem el, hogy az emberek csak most jönnek rá erre. Hogy a bikicsunáj meg a többi ember, akik a mónika showban szerepeltek mind jó pénzért vállalja azt, hogy az ország hülyéjévé teszik őket. Nem tudom elhinni, hogy vannak akik még elhiszik, hogy a tv-ben az történik, amit látnak, és hogy a színfalak mögött nem írták meg szövegkönyvszerűen a showt.
2017. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
És amúgy a távirányítón van kikapcsológomb is...
2017. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Épeszű ember tisztában van a saját képességeivel. Akinek egy kicsi magához való esze van, észre veszi mikor akarnak bohócot csinálni belőle.

Az általad vázolt példa, még ha igaz is lenne, nem szánalomra méltó, inkább nevetséges. Jó lenne, ha úgy tudnék énekelni, mint christina, de tudom hogy nincs hangom, úgyhogy nincs az az ember a földön aki ennek ellenkezőjéről bármilyen módon meg tudna győzni.

2018. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!