Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Meg lehet nézni valahol a...

Meg lehet nézni valahol a régi mese csatornák adásait?

Figyelt kérdés
Már sokszor gondoltam rá, hogy milyen jó lenne megnézni egy teljes napi adást valamelyik mesecsatornáról (pl Nickelodeon vagy Cartoon Network) ami így kb 1990-2003 között volt. Akkoriban még annyir jó műsorok voltak... Van erre valahol lehetőség? Külön már sok akkori klaszikust megtaláltam, de még a reklámokat is nosztalgikus lenne látni.

2018. ápr. 19. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Követném a kérdést. Ha nem gond. 😄
2018. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minimális, elenyésző a lehetősége. 2005-6 előtt nem létezett a mai értelemben használt fájlmegosztás, így hiába rögzítette bárki is a 90-es években a meséket, az legfeljebb neki videokazettán lehetett meg. Pár esetben előfordulhatott hogy valaki digitalizálta azokat és esetleg fel is kerülhetett a netre, de itt lassan 15-20 éves időszakokról van szó, meg illegális megosztásról.


Akkor van rá esély, ha esetleg DVD-n megjelent a szinkroizált mese (nagy klasszikusok mint a Tom&Jerry, Scooby Doo, Flinstones, Boci és Pipi, Hódító hódok), vagy akkor ha a régi meséket valamikor az elmúlt 10 évben ismételte a csatorna és már digitálisan rögzítésre kerülhetett, majd megosztásra. Torrenten most is elérhető például a Bátor a gyáva kutya, Rocko, VHS-ről digitalizálva a Flúgos futam, stb...


Vagy ha nem számít a magyar nyelv, esetleg publikus trackereken elérhető még néhány klasszikus rész vagy epizód. Én pár hónapja töltöttem le a Clarissa első évadát, de a többi már nincs fent (bár ez egészen 1991-es sorozat), Alex Mack titkos élete (1994) is elérhető angolul.


Most csak ennyi ugrott be nekem, de torrenten ezek még úgy ahogy elérhetőek. Nyílt online megosztókon nem (hiszem), mert azokat hamar eltávolítják.

2018. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nekem pl van digitalizálóm, akár vhs-nek is nagyon örülnék, de foglamam sincs hol tudnék ilyet keresni. Torrentezni szoktam, meg még sorozatbaráton is vannak fent régi klassszikusok, változó mindőségben persze. Van esetleg tipped, hogy hol (oldal, csoport) találhatnék régi vhs-eket?
2018. ápr. 20. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!