Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Csak szerintem van az X-faktor...

Csak szerintem van az X-faktor lévő Tamáska Gabriellának borzalmas hangja?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy hogy lehet az, hogy ő bent maradhat, a nulla énektudásával, Timi Chent pedig elküldték, mikor ő tehetséges is.

2018. nov. 3. 22:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
62%

Szerintem ő nagyon jó volt. Főleg a párbajozós dalával, örülök hogy bent maradt.


Akit viszont egyáltalán nem értek, hogy maradhatott bent, teljesen igaza van Bye Alex-nak, hogy nagyon idegesítően énekel: Király Dominika (a testes szőke).

Helyette egy Timi Chen simán jobb lett volna.


A párbajon is Csányi Rita megmutatta, hogy ő sokkal jobb mint Dominika, Én szó nélkül hazaküldtem volna Dominikát.


Csányi Rita nagy kedvencem, nagyon-nagyon remélem hogy továbbjut a válogatón.


Saját vélemény volt, én így gondolom.

2018. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
100%-ban egyetértek az első válaszolóval. A lányok közül nekem Gabi, Rita és Arany Timi a Top 3.
2018. nov. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Az biztos! :D

Illetve lehetséges, hogy megosztó ez a hang, ill. éneklési technika, szó se róla, biztos van, akit zavar.

Nehezen tudok ilyen helyzetben semleges maradni, nehezen tudom pl. elfogadni azt is, hogy valakit Lábas Viki somogyi tájszólása irritál. Ez is egy picit hasonló helyzet.

Tamáska hangja egyáltalán nem hétköznapi, könnyen felismerhető, megjegyezhető, alkalmas arra, hogy a piacon fenn tudjon maradni, ne tűnjön el, de ha szimplán egy előadó vagy csak, akkor kell mögéd egy jó team is ehhez.

Az én véleményem szerint az a csapat, amit Gáspár tegnap összehozott, abból 2 ember értékelhető igazán, 2 emberben látom azt, hogy nem tucat, s az egyik Tamáska, a másik pedig Csányi. Sőt, Csányi olyan, hogy egyedül képes arra, hogy fennmaradjon a piacon, ha zsűriként az volna a vágyam, hogy maradandót alkossak, akkor Ő a legjobb erre, mert nem kell fogni a kezét, miután így vagy úgy, de véget ér számára az X-faktor! A zsűri pedig ezt úgy éli meg, véleményem szerint helytelenül, hogy kész van, nincs teendő vele, há' hogyne volna, ismerje meg ország, világ, épp elég teendő. Tavaly Bettina volt olyan, aki ránézésre kész volt, aztán az 1. élőt felejtsük el, de a 2-tól kiderült, hogy tud még több lenni ez az egész, s egy teljes csapator inspirált, mint jelenség, szabadságot, szabadabb gondolkodást adott a táncosoknak a koreográfusoknak, olyat próbálhattak ki, amire korábban itt nem volt lehetőségük. Sajnos nagyon esélyesnek tartom azt, hogy épp emiatt a következő válogatón elküldi Laci. =/ Ellehet mondani, hogy kiváló hangja van továbbá Urbanovics Viviennek, de nem látom benne azt, hogy belőle sikeres, foglalkoztatott előadó lesz. Jazz körökben akár elképzelhető, de ez nem az a terep, ahonnan ajánlólevelet lehetne kérni Jazz körökbe s oda Ő még nagyon kezdetleges! Tisztelem s becsülöm azokat, akik kedvelik a Jazz-t, de őszintén én meg úgy bele tudok aludni, mint a Columbo bármelyik részébe.

Továbbá hiába énekelte le az eget Arany Tímea, akkor is tucat. A bravúrénekesek között ez tucat! Azaz a maga kategóriájában az! Ettől függetlenül nyilvánvalóan leültettem volna én is ebből a felhozatalból, egészen biztos, mert ha észnél van ez a csaj, akkor belőle még lehet valaki, de nem mélázhat miután véget ért számára a verseny! Szóval nálam ők kaptak volna helyet, a többieket nem értem. Király Dominikát meg egyáltalán nem értem, tehát ott mi történt? Arról beszéljünk... Akit megállított az első sornál azt meg egyenesen aljas, pofátlan dolognak éreztem! Így nem bánunk egymással. Ez olyan kb. mintha egy állásinterjún a bemutatkozás után azt mondják, hogy köszönjük, de nem nyert felvételt!

Timi Chen totálisan átlagos, unalmas énekes volt, aki miatt felállították viszont még nála is rosszabb volt, úgyhogy ebből a szempontból viszont megértelek! Tehát Ő miatta állt fel: [link]

Most ebből kiderül bármi is? Laci szóhasználatával élve, mi van veled more?


Szóval ne haragudj meg kérdező, de ha azt nem érted, hogy Tamáska miért igen és Chen miért nem, akkor nálad is valami gond van, ha az énektudást nézzük, akkor a hallójáratban s az is csak akkor, ha Tamáskát rossznak ítéled, de leginkább az érzékeddel van gond, hogy mi az, ami eladható, s mi az, ami elvész a rengetegben. Ha azt nem értenéd, hogy Chen miért nem, és Ádám Szofi vagy Dominika stb. miért igen, akkor ahhoz csatlakozni tudnék, én sem értem...


Összességében nem tudom mi történt tegnap, de már tavaly is mondtam, s idén is fenntartom, hogy az egész műsort rábíznám Alexre és Petire, s ha muszáj 4 embernek itt ülni a zsűriben, akkor bármennyire is bírom Lacit, mint embert, mert kiváló énekes, jó humorú ember, de hogy ide nem való, az biztos, Gigi sem. Egy dolog, hogy tavaly is Ő győzött, és hisz a klasszikus, tiszta hangokban, de hol vannak Ricoék? Tele van velük plakátolva az ország? Be van telve a naptáruk egész évre? Játsszák őket a rádiók, a zenecsatornák? Foglalkozik velük a média, s ha nem, akkor van nevük és helyük az undergroundban? Nem, és nincs!

Jó ideje nem érzem, hogy maradandót akarnának alkotni a tehetségkutatók, ill. ez az egy, ez az egy maradt. A piac megváltozott, a kelendő más irányba tolódott el, de ezt nem követik, Alex, Peti érzi mi az ami kelendő, hisz ebből áll az életük, hogy keresik, kutatják, csak felelősséget nem látok mögöttük. Alex kiváló dalszövegíró, nagyon érzi mi a trend, mi az eladható, tavalyi évből Serena, Bettina iszonyatosan jó alapanyag, csak nincs igazán tehetségük ahhoz, amihez Alexnek van. Petiék nagyon jól értenek a fülbemászó zenéhez és szintén jól a könnyen rögzülő dalszöveghez. Tessék velük foglalkozni a verseny után, példának okáért ha a régieket nézzük foglalkozott és még foglalkozik is Pici bácsi Oláh Ibolyával!

2018. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

3

A Bettinát inkább hagyjuk.

Ha valaki rappernek megy be, akkor az az ALAP és a TERMÉSZETES és egyedül az értékelhető, ha saját számmal megy. Egy "rapper" a saját gondolatait adja el. Elmondani egy szöveget ritmusra 2 hónap gyakorlás után egy csimpánz is tud, énekelni meg soha nem tudott. Ja, és hol is van ő most?



,,Szóval ne haragudj meg kérdező, de ha azt nem érted, hogy Tamáska miért igen és Chen miért nem, akkor nálad is valami gond van"


Ez nem érv, próbáld meg meggyőzni a másikat, ne kötekedj. (Mondom ezt úgy, hogy egyetértek veled, de fejtsd ki)



,,Összességében nem tudom mi történt tegnap, de már tavaly is mondtam, s idén is fenntartom, hogy az egész műsort rábíznám Alexre és Petire, s ha muszáj 4 embernek itt ülni a zsűriben, akkor bármennyire is bírom Lacit, mint embert, mert kiváló énekes, jó humorú ember, de hogy ide nem való, az biztos, Gigi sem. Egy dolog, hogy tavaly is Ő győzött, és hisz a klasszikus, tiszta hangokban, de hol vannak Ricoék? Tele van velük plakátolva az ország? Be van telve a naptáruk egész évre? Játsszák őket a rádiók, a zenecsatornák? Foglalkozik velük a média, s ha nem, akkor van nevük és helyük az undergroundban? Nem, és nincs!"


Szvsz Peti soha nem mond semmi értelmeset, a "szakmához" nulla köze van, amit meg a válogatón csinált hogy minden senkit továbbjuttatott a Lacival meg a Gigivel meg undorító és botrányos volt.

Másrészt a tehetségkutatóknak ez az "átka". Ez egy reality. Nem tehetségkutató. Szerződéseket írnak alá veled, rohadt sok minden előre el van döntve.

Hol van Tabáni? (underground körökben jó ha ismert)

Hol van a Kocsis?

Hol van a Danics?

Hol vannak az egy évre felkapott, éppen aktuális tininyálsztárok? (ByTheWay, Spoon, idén is van egy ilyen kis csapat aki 2 hónapig téma lesz aztán mindenki elfelejti őket)

Az X Faktor nem azért készült, hogy az emberek megjegyezzék a neved. Ahhoz több kell. Minden egyes nyertesnek amúgy kb egy dala van ami eljut nagy nézettségig, aztán szépen kikop a köztudatból. Vagy ez jut neki, vagy elmegy a sztárban sztárba vagy mi a tököm az, vagy egyéb ilyen celebsimogatóba, ahol leégetheti magát a pénzért.

2018. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező! Csak nem Te is a rotációs kapaverseny nézői között voltál tavaly?Mert így a kérdésed érhető lenne :D

Szerintem a kiscsaj jól énekel,nem tucat,mint manapság divatos.Sok sikert a továbbiakban neki

2018. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem leírtam az érveket Tamáska mellett. Amit idéztél az nem érv, valóban... Ez volt a kérdése, amit idéztél az meg a válasz rá, kérdés volt, én végül is igennel válaszoltam. Ebben mi a kötekedés? Kötekedés az, ha leírom a 21. század mottóját: "Mé' tán te tudsz jobbat?" "Csinálj jobbat, ha tudsz jobbat, te csíra!" Ha velük vagyok egy brancsba sorolva, ez is kötekedés, az is, akkor kár, hogy ennyit írtam, minek után ez a két sor el nem hagyná a billentyűzetem, sem a számat, valszeg csendben maradok, ha ezt tudom...

A többiben igazad van. Nem vitatom azt sem, hogy Bettina nem képes arra, hogy saját dalt hozzon össze, sőt le is írtam. Tényleg elolvastad amit írtam, vagy átfutottál csak rajta, mert túl hosszú volt? Akiket felsoroltál ugyanez a kategória! Ezért látom eddig a legígéretesebbnek Csányit, a többi meg, vagy jól lavíroz vagy nem. A nagy hang, az érdekes hang és a kész koncepció, ezt a hármat emeltem ki. A többiben mit találni, mert kíváncsi volnék rá tényleg! Szép hang? Az olyan mint mikor egy nőről elsőre az jut eszébe egy férfinak, hogy kedves. =/ Amit meg tavaly Peti művelt, az nagy trollkodás volt, és idén is kísértésbe esett, én ezt azért nem tudom rossz néven venni, mert sanszos, hogy velem is előfordulna, szégyellem, de tud szórakoztatni a trash (egyrészt). Másrészt Puskásról teljesen más a véleményünk. Trollkodás ugyan, de ezeknek az embereknek adott egy jó kalandot az életben, s ha azt nézzük ezek közül hány olyan volt, akiknél már erősen a B oldal forog, ez egy olyan dolog amit élete végéig nem felejt, és jó emlék és talán sokakat felrázott, hogy fiatalokkal van együtt és ráébresztett, hogy még nem kell temetnie saját magát. Hogy ennek az volt az ára, hogy a köv. válogatón is meg kellett még egyszer hallgatni, na bumm, nem volt felső korlát, annyit juttattak tovább első körben, amennyit akartak, helyet nem vett el. Én így látom, ennek ezt a felét látom, persze ehhez kell az, hogy tudj örülni tök idegen emberek örömének, s leginkább az hogy vagy idősebb legyél vagy az, hogy könnyedén szóljon ki belőled az öreg viszonylag fiatalként, vannak ilyen típusú emberek is, ált. akiknél valamiért nincs szakadék közte és az idősebb embertársai között, így ismeri az Ő érzéseiket, az Ő világnézetüket is. Ok, ez egy verseny, szó se róla, ezért sem fér bele olyan szinten, ahogy tavaly történt, de ilyen szinten szerintem igen, ahogy idén!

2018. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

A hangképzés valóban katasztófa. Az a legrosszabb, hogy nem a saját hangján énekel, DE szerintem, mivel sokáig nem támogatta ebben senki, szüksége van a pozitív megerősítésre, és arra, hogy végre normális és tényleg profi énektanárok foglalkozzanak vele.

Mert annak ellenére, hogy most a sok feszítéstől nem tud olyan könnyedén énekelni, tiszta hangja van, és ha jobban ráfekszenek a hangképzésre, szerintem van helye a szakmában.

Viszont az is igaz, hogy ez egy ÉNEKverseny, nem pedig tehetséggondozó programocska.

Sajnos Laci elkövette azt az óriási nagy hibát, hogy egy csomó olyan embert állított fel, akit élőshowba is elvehetett volna.

Pl. Dócsa Dórát, aki tényleg színpadra teremtetett, és nagyon karakteres, és különleges kisugárzása van, vagy Timi Chant, akinek aranytorka van - elküldték, helyettük pedig bent hagyták a jellegtelen, 14 éves kis Ádám Szofikát.

Ő lett volna az első, akit felállítottak volna, mert egyrészt szegénykének nincs valami szívet gyönyörködtető hangja, másrészt - basszus... 14 éves! Pont abban a korban van, hogy MUTÁL, és ez az az időszak, amikor nem kéne agyonnyúzni...főleg akkor, ha az egy verseny.

Egyszerűen nem fogtam fel, hogy miért favorizálják ennyire, amikor annyira karaktertelen szegényke, aztán rájöttem, hogy azért van ez, mert két éve már szerepelt egy bizonyos gyerek tehetségkutatócskában.

Bocsi, az X-Faktor NEM óvoda!

Eleve nem kellett volna ennyire kitágítani a korosztályt: maradt volna 16+-os ez a műsor is. Nem azzal tesznek neki jót, ha “korán hagyják kibontakozni, mert csodagyerek”, hanem azzal, hogy nem teszik tönkre ennyire fiatalon a hangját.

2018. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Gabriellának marhajó hangja van ,és nagoyn jól is tudja használni; és pl a Timinek is szintén marhajó hangja van, és nagyon jól is tudja használni:) Ebben benne van a sors szerintem, hogy mikor ki jut tovább:) De mondjuk pl azért nem könnyű a zsűrinek a helyzete; ha pl sok jó közül kell kiválasztani 6 vagy 7 versenyzőt. Tehát volt ott még, aki nagyon jó, és kiesett, és akinek a kapcsán érdekes volt, hogy miért nem kapott széket; mert pl azt a kezdjetek el élni-set , vagy melyik volt az, pl szerintem még picit jobban adta elő a Danics Dóráénál, aki meg pl meg is nyerte. De a Dórit is szeretem, de az a csaj az egy picit jobban énekelte azt a számot, aki most esett ki. Szal széket azért pl ő kaphatott volna; max felállítják, ha mégsem, mert éppen akkor érezni, hogy másvalaki pont űberelte, aki utána következett a színpadon; de azért széket pl adtam volna neki:) Meg pl tényleg sok jó közül ott nagy a nyomás, hogy melyik legyen az a szűk kör, amelyiket végül továbbjuttatja. Meg pl még sorsszerű is, de azért nyomás az van rajtuk. A zsűrin/mentorokon. De szóval például, ha azt vesszük; mondjuk sok ugyanolyan jó versenyző közül mondjuk hogyan, és melyiket választanád ki? Vagy kiSORSolod botocskákkal, hogy melyikük húzza a rövidebbet meg a leghosszabbik botokat; vagy pedig olyan módú sorsolással, hogy rábízod az érzéseidre. Szóval pl tegyük fel mindegyik versenyző ugyanolyan jól énekel, meg ugyanolyan érdekes egyéniség is még pluszban, és akkor milyen nehéz lehetne pl úgy dönteni. De közben pedig a Sors irányít, neki azért ott van a keze; és súg, hogy melyiknek van az a sorsútjában, hogy még tovább is jut az élőshowba, és innen indul el neki a szekér.
2018. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
*Amúgy a hangszíne pl a Tamáska Gabriellának nem a kedvencem, de nagyon szépen énekel, és akkor pl nem is olyan fontos énszerintem hogy "kedvencem- hangja" / a legbársonyosabb legyen, mert a tehetsége kompenzálja, mert óriási tehetségnek találom én például:):), meg egyébként se rossz a hangszíne se; csak vannak nála mégszebb hangúak; de egyébként ez nem mérvadó, mert nagyon szépen énekel. :)
2018. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
*szal nekem pl amit eddig hallottam tőle, varázslatos volt!!!:):):) Szal még csak ennyiből is, amennyit az eddigi X-faktor-válogatókból hallottam, az szerintem az isteni. Szal elég jól csinálja!! :)
2018. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!