Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi a véleményetek a Netflix-rő...

Mi a véleményetek a Netflix-ről? Érdemes rá előfizetni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

"van" Netflix-em is meg Prime-om is, ha a kettőt összehasonlítanám minőségben a Netflix jobb, nem laggol, stabilabb. Viszont, vannak sorozatok, aminek pl. csak az első évadját rakják fel és lenne pedig hat. Olyan is van, hogy vmi fent van, aztán másnap már nincs.


A saját adaptációs filmjei/sorozatai sokkal jobbak mint a Prime-é.


Én nekem személy szerint nem annyira érné meg, mert nem vagyok függő, van 1-2 film/sorozat amit nézek és kész. De ha Te falod a tartalmat, akkor nyilván megéri.

Bár én konstatálnék rajta: internet előfizetés+ telefon+ eszköz hozzá+ ha esetleg van tv előfizetésed+ egyéb szolgáltatások... Ez így elég húzós. Az internettel meg ugye önmagában elérnéd a legtöbb tartalmat.


Szóval igazából lustáknak jó és akik az egész szabadidejüket a 4 fal között töltik (a legtöbb angol), de nem magyar fizetésekre lett szabva. 1-2 évvel ezelőtt még Prime-on volt tartalom korlátozás, szval alig lehetett itt elérni vmit, míg Angliában mindent. Gondolom, hogy Netflix-en is volt ilyen.


Úgyhogy nézd át először, hogy mik vannak fent (arra jó a próbaidőszak), bírja-e a neted stb... Aztán mérlegelj.


Ja és magyar nyelvre ne számíts, se feliratra. Se magyar filmekre.

2019. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"vannak sorozatok, aminek pl. csak az első évadját rakják fel és lenne pedig hat."


Ez azért van, mert nyilván a Netflixnek is számít a jó üzlet és sokkal jobban kijön, ha egy adott sorozat új évadára később fizeti ki a forgalmazási jogot. Bár én ilyet még nem láttam, hogy 5-6 évad ne lenne fent, maximum az utolsó 1-2.


"Olyan is van, hogy vmi fent van, aztán másnap már nincs."


Mindegyik sorozatra van szerződésük, hogy meddig forgalmazhatják, ezért nyilván kötelességük levenni az adott sorozatot, ha esetlegesen lejárna a szerződés, de legtöbb esetben visszakerülnek.


A Netflix leginkább a fiatalabb korosztálynak szól a jelenlegi formájában (Kevés magyar tartalom) és a legtöbben nem rendelkeznek tv előfizetéssel, azaz ők lényegében annak az árából simán előfizethetnek a Netflixre és ugyanott vannak vele. Tv előfizetésre is simán elmegy havi 4-6 ezer Ft és tele van reklámokkal, időhöz van kötve mit mikor nézhetsz és legtöbb esetben még csak nem is HD minőséget kapsz, ráadásul a műsorok 90%-át egyébként is megtalálod a csatornák hivatalos oldalán. A Netflix pedig havi 4 ezer Ft-ért kínál 4K minőséget és rengeteg (kinek mi) tartalmat, illetve mivel 4 eszközről lehet nézni egyszerre, akár 3 családtaggal/baráttal meg is osztható a fiók így fejenként havi 1000 Ft-ból kijön.


"Szóval igazából lustáknak jó és akik az egész szabadidejüket a 4 fal között töltik"


Akiknek tv előfizetésük van azok is legtöbben este 1-2 órát tévéznek csak mégis előfizetnek rá ugyanannyiért vagy még többért is, mint amennyibe a Netflix legnagyobb csomagja kerül.


"Ja és magyar nyelvre ne számíts, se feliratra. Se magyar filmekre."


Magyar felirat egyre több sorozathoz/filmhez elérhető. Nem egy sorozatnál van olyan, hogy az új epizód már premierkor magyar felirattal jön. Magyar szinkron meg nyilván még nem éri meg a Netflixnek, mivel azt drágább megvásárolni, mint felvenni x embert akik elkészítik a magyar feliratot.


Attól, mert számodra nem vált be (Az írásodból arra következtetek, hogy maximum akkor próbálhattad, mikor megjelent Magyarországon a Netflix), még nem kell ennyi butaságot írni.



"Én nekem személy szerint nem annyira érné meg, mert nem vagyok függő"


Attól mert valaki sok sorozatot néz ("Függőségről vagy problémáról akkor beszélünk, amikor a viselkedés uralni kezdi az egyén életét, és károsítja a saját vagy környezete testi-lelki egységét, állapotát." Amíg nem megy a munkája és/vagy magánélete rovására addig nem beszélhetünk függőségről.), attól még nem feltétlen éri meg neki sem. Én is rengeteg sorozatot nézek, általában mindig van 15-18 egyidejűleg futó sorozatom, de számomra mégsem éri meg a Netflix, mivel egyik sorozat sem található meg rajta azok közül amiket nézek.


Ettől függetlenül, ha valaki épp új sorozatot keres, nem pedig egy éppen hetiben követett sorozatot szeretne nézni Netflixen (Pl. torrentezés helyett) és persze ha nem tántorítja vissza, hogy jelenleg többségében csak angol felirat/hang van egy sorozaton, akkor neki megéri előfizetni.

2019. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Elöljáróban: köszönöm szépen a kioktató, önmagasztaló, gőgös válaszodat. Le kell, hogy tőrjem a szarvad- tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, csak nem akartam litániákat írni egy adott pontról, így „lebutított” verziót közöltem, de szerintem a lényeg így is átment.



"vannak sorozatok, aminek pl. csak az első évadját rakják fel és lenne pedig hat."


Ez azért van, mert nyilván a Netflixnek is számít a jó üzlet és sokkal jobban kijön, ha egy adott sorozat új évadára később fizeti ki a forgalmazási jogot. Bár én ilyet még nem láttam, hogy 5-6 évad ne lenne fent, maximum az utolsó 1-2.


Na ne. Ezt azért írtam így, mert nemrégiben volt egy ilyesfajta kérdés: hova tűnt xy (azt hiszem a Dexter) c. sorozat. Tehát senkinek se legyen meglepő. ha ez történik. Például a Pokémon, Steven Universe, a BBC-s dokumentumfilmeknek sincs fent minden évada vagy része, de egy haver is említett ilyeneket (Ő régóta használója).



"Olyan is van, hogy vmi fent van, aztán másnap már nincs."


Mindegyik sorozatra van szerződésük, hogy meddig forgalmazhatják, ezért nyilván kötelességük levenni az adott sorozatot, ha esetlegesen lejárna a szerződés, de legtöbb esetben visszakerülnek.


Na ne, adja magát az előzőből. A TV műsorkínálata se sokkal különb ilyen téren.



A Netflix leginkább a fiatalabb korosztálynak szól a jelenlegi formájában (Kevés magyar tartalom) és a legtöbben nem rendelkeznek tv előfizetéssel, azaz ők lényegében annak az árából simán előfizethetnek a Netflixre és ugyanott vannak vele. Tv előfizetésre is simán elmegy havi 4-6 ezer Ft és tele van reklámokkal, időhöz van kötve mit mikor nézhetsz és legtöbb esetben még csak nem is HD minőséget kapsz, ráadásul a műsorok 90%-át egyébként is megtalálod a csatornák hivatalos oldalán. A Netflix pedig havi 4 ezer Ft-ért kínál 4K minőséget és rengeteg (kinek mi) tartalmat, illetve mivel 4 eszközről lehet nézni egyszerre, akár 3 családtaggal/baráttal meg is osztható a fiók így fejenként havi 1000 Ft-ból kijön.


Kiemeltem: „ha esetleg van tv előfizetésed” … olvasd vissza azt amit írtál- szép reklám, csak nem reális. Ott már bukik a mutatvány, hogy legtöbb családban az internet+telefon+tv egy csomagban van. A másik, lehet Budapesten és vidéki nagyvárosokban, mint Debrecen, elérhetőek kedvezményes csomagok, mint például a Diginet 1000 és ~3000 Ft-ért le van tudva az egész cécó, mellé az a 3-4 k simán belefér, DE a legtöbb kisvárosban, faluban nincs erre lehetőség, ha van is Digi vagy UPC- nem szolgáltatnak internetet, és az egyéb szolgáltatóknál mint pl. a Tarr a legnagyobb csomagjuk is kevés, ráadásul drága, a szolgáltatás is hol van, hol nincs. A másik meg: 4K tv… persze, vannak olyan személyek akik dobták egyből a FullHD-s készülékeiket a 4K-ért, a 4K-sok meg dobják a tűzre, az új 8K-ért… (ha valamit szeretünk, azt megnézzük ratyi minőségben is 360p-től kezdve…) De, ha a fiataloknál is maradunk, azaz fiatal felnőtteknél, akkor se a 4K Tv lesz a fő eszköz, hanem telefon és laptop. Akik meg koleszosak, kötve hiszem, hogy Tv-vel fogják még zsúfolni azt a minyurka szobát. Akik többen összeállnak és albiba mennek, ott se valószínű, hogy mindenkinek lesz TV-je (miért is kellene), majd aki megteheti, az hozz hazulról vagy vesz. Továbbá, a magyarok az osztozkodás mesterei ( főleg családtagon kívül). Még egy dolog, ugye kiemeltem, hogy főleg az angolokra igaz (couch potato-k), ezt egy kicsit kibővítem. Náluk nem csak a fizetésük miatt éri meg (a minimálbérhez is ez az összeg eltörpül), hanem, náluk létezik olyan, hogy „TV adó”, így könyebb előfizetniük különböző szolgáltatásra, ami ugye több eszközt is magába foglal egyidejűleg (amit említettél).



"Szóval igazából lustáknak jó és akik az egész szabadidejüket a 4 fal között töltik"



Akiknek tv előfizetésük van azok is legtöbben este 1-2 órát tévéznek csak mégis előfizetnek rá ugyanannyiért vagy még többért is, mint amennyibe a Netflix legnagyobb csomagja kerül.


Félreértelmezted. Egy gombnyomás a Tv távirányítóján (LG Tv-s táveszt már Netflix és Prime gyorsgombbal adják) és már ott a tartalom. PS4-en ez két nyomásra megvalósítható, sőt a kontrollerrel könnyen navigálható. A másik dolog: nem kell vadászni valamiféle működő torrent oldalra, nem kell várni a letöltésre, és esetleg bajlódni a fájl megosztása/átvitel stb.. miatt. Szóval, ha minden prímán működne a torrentes verzióval: akkor nyersz kb. 15-30 percet a Netflix-szel. (csak ugye torrentezni is általában több tartalmat szoktunk, és ha ez idő alatt netán offline megy a Netflix vagy gyenge a net, akkor csak kikapod a mappádból a filmet és már mehet, szval pro-kontra dolog)



"Ja és magyar nyelvre ne számíts, se feliratra. Se magyar filmekre."



Magyar felirat egyre több sorozathoz/filmhez elérhető. Nem egy sorozatnál van olyan, hogy az új epizód már premierkor magyar felirattal jön. Magyar szinkron meg nyilván még nem éri meg a Netflixnek, mivel azt drágább megvásárolni, mint felvenni x embert akik elkészítik a magyar feliratot.

Ettől függetlenül, ha valaki épp új sorozatot keres, nem pedig egy éppen hetiben követett sorozatot szeretne nézni Netflixen (Pl. torrentezés helyett) és persze ha nem tántorítja vissza, hogy jelenleg többségében csak angol felirat/hang van egy sorozaton, akkor neki megéri előfizetni.


Ez egy kicsit ellentmondásos, na nem baj. Ezt is azért emeltem ki, mert jó pár illető, aki nem tud semmilyen más nyelven, panaszkodott emiatt. Nyilván alapesetben olyan magyar személyek használják ki ezt a streaming szolgáltatást, akiknek van némi idegennyelvi ismerete, vagy tanulni/gyakorolni szeretne, esetleg egyben mind a kettőt.



"Én nekem személy szerint nem annyira érné meg, mert nem vagyok függő"



Attól mert valaki sok sorozatot néz ("Függőségről vagy problémáról akkor beszélünk, amikor a viselkedés uralni kezdi az egyén életét, és károsítja a saját vagy környezete testi-lelki egységét, állapotát." Amíg nem megy a munkája és/vagy magánélete rovására addig nem beszélhetünk függőségről.), attól még nem feltétlen éri meg neki sem.


Ez egy nagyon szép definíció- vagyis, az lenne, ha helytálló lenne. A függőség mondhatni lételemünk, jelenlegi állásunkban felfoghatatlan lenne, ha kiemelnénk. A függőség önmagában nem negatív tartalommal rendelkező fogalmunk, a cselekvésnél se az. Az főleg nem igaz, hogy csak ártalmas lehet egy függőség. A hétköznapi szóhasználatban, mindenki a csúnya rossz és gonosz függőségekre gondol, drogosokra használják a leggyakrabban. Ha valaki ÖNSZÁNTÁBÓL (saját akaratából) a függőség útjára lép (pl. egy személy aki sörözni kezdett és alkoholistává vált)- nyilván valamilyen szinten (anyagi v. lelki) megéri neki. És ugye van a természetből fakadó függőségek, amire önszántunkon kívül függünk. Lásd: anya-gyermek kapcsolat, férfi-nő, ételek és italok, egyes tevékenységek, mozdulatok stb… De ezt az egészet nem megfogalmazni kell, hanem érezni, átélni, tapasztalni.



Attól, mert számodra nem vált be (Az írásodból arra következtetek, hogy maximum akkor próbálhattad, mikor megjelent Magyarországon a Netflix), még nem kell ennyi butaságot írni.

Én is rengeteg sorozatot nézek, általában mindig van 15-18 egyidejűleg futó sorozatom, de számomra mégsem éri meg a Netflix, mivel egyik sorozat sem található meg rajta azok közül amiket nézek.


Nem és nem, és megint nem talált. Neked nem kéne a fellegekbe beszélned. Már az elején leírtam, hogy sokkal jobb, mint az Amazon Prime, amit azért is hoztam fel, mert ezzel a kettővel van dolgom, és tapasztalatom (ha a Plex-szel vagy HBO GO-val lenne, azt írtam vna). Nyilván nem így fogalmaztam volna meg, ha a Netflix olyan szörnyen esne nekem. Már a legelső szavam “van”- ami a jelenre utal. Nem, Magyarországon kezdtem el használni, az tény, de így van összehasonlítási alapom, és az is egy tény, hogy Amazon Prime-mal kezdtem és tavalyelőtt, amikor használni szerettük volna (itthon), semmit nem adott be, azzal a címszóval: hogy nem elérhető az országodból, kivéve!!!: The Grand Tour-t. VPN-ezni meg konzolon nem lehet (vagy macerás lenne). És ezt is csak azért írom le, nehogy érvágás legyen az, ha majd a Netflix merőben el kezdene újítgatni (vagy a mi szekciónkat magyarosítani- azaz irányzottabb tartalom, gyengébb minőség…), az amcsi meg angol haverok már rég élvezik, itthon meg megy a szomorkodás meg mutogatás. Mindig is le volt és mindig is le lesz Magyarország maradva. (Ja és megjegyzem: volt olyan a Netflix-nél is, hogy nem egyszer befagyott, vagy akadozott, amikor ketten használtuk egyidejűleg. Volt, hogy a feliratokat Én bekapcsoltam, a másik fél meg ki (nála is megjelent), aztán Ő kikapcsolta és nálam is kiment, de a kövi résznél megint feljött…)

2019. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!