Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Radics Gigi elhagyja az...

Radics Gigi elhagyja az X-Faktor mentorszékét. Helyére van hat jelölt a kilencedik évadban: Pásztor Anna, Sena Dagadu () Irie Maffia), Tóth Vera, Tóth Gabi, Csobot Adél és Tóth Andi. Szerintetek ki lenne a legalkalmasabb erre a feladatra?

Figyelt kérdés
Engem zavar, hogy Csobot Adél és Tóth Andi neve felmerült, mert nem jó az, ha huszonéves emberek és zenei analfabéták döntenek mások sorsáról. A többi közül bármelyik jó lenne.
2019. márc. 30. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Kicsit túlértékeled az x-faktor szerepét. Ezek a műsorok már rég nem tehetségkutatók, hogy hiteles megmondóember legyen a zsűrijük. Ezek egyszerű zenés/előadói valóságshow-k vagy szórakoztató műsorok. Már rég nem az új magyar világsztárokat keresik, hanem csak tehetséges énekeseket akikkel egy évadot el lehet adni. A mentorok is inkább csak a brandjüket adják (arc, hírnév), mint hogy tényleg zenei szakmai tapasztalat meg az ő beleszólásuk lenne egy versenyző sorsának eldöntője. Egy olyan műsorban, ahol eleve direkt kasztinggal indítanak, és előre meg vannak hívva azok akik majd a show-t csinálják.
2019. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van. De hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem Pásztor Anna, Sena Dagadu és Tóth Vera lenne alkalmas.
2019. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek tényleg igaza van, de azért én még valamit hozzátennék, mert árnyalja a képet.

Igazából az egész magyar zenei tehetségkutatóval az a baj, hogy semmi zenei kritikát nem mondanak, legfeljebb néha, hogy hamis, de az már csoda. Nézz bele egy amerikaiba/angolba. Nézd meg, amikor az American Idolban 2011-ben Steven Tyler meg Jennifer Lopez zsűriznek. Én onnan tanultam meg angolul zenei kifejezéseket, hogy flat, meg melody line meg notes meg out of tone meg nem tudom már hogy mondják,de szólnak, ha valaki ugrál a hangok közt, teátrális, akármi. Jó, ha valaki annyira rossz, hogy kommentálni se kell, lehet, hogy ott is elküldik, de még annak is megmondják, hogy hamis volt. Persze nem a Simon Cowell (akivel semmi bajom amúgy), mert ő mindenre azt mondja, hogy ez volt a legrosszabb, egy nap lát 20 legrosszabbat. :D De a többi zsűritag, akik énekesek, azok jobban zeneileg kritizálnak, mint nálunk. Még a popénekesek is, akiket nem is ismertem, csak ott, a külföldi X-Faktor zsűrijében ismertem meg, azok is legalább mondanak valamit az énekhangról magáról. Még azok is, akikről sokan gondolják, hogy nem voltak Whitney Houstonok. Ezzel szemben a magyar műsorban ilyen vicces, hülye beszólások vannak, hogy olyan vagy, mint egy mérgezett boszorkány, döglött macska, porszívó stb. Mikor gyerek voltam, és az első Megasztárok voltak, szállóigévé vált a gyerekek közt, hogy "Ez nem jött át", amit a Pély Barna mondott mindig, mert állandóan csak ezt ismételgette. Persze a külföldiben is vannak megjegyzések, és nálunk is van, akinek elmondják rendesen, hogy mi a helyzet. De az arányokat érdemes megnézni. Természetesen ott is vannak hisztik meg mindenféle, csak a showműsorért alkalmazott fogások. De szerintem azért a zsűri egy fokkal hitelesebb. Nálunk az van, hogy a Radics Gigi, Puskás Peti semmit se mond, csak ül, mint akit odatettek. Voltak néha olyanok, akik mögött volt egy hosszabb karrier, pl. Alföldi, Szikora, Fenyő Miklós, Presser, de egyre inkább nem efelé megyünk. A Geszti soha senkinek semmi zenei dolgot nem mondott, csak jött a vicces beszólásaival. Ugyanez igaz a Gáspár Lacira, Nagy Feróra, Malekre stb. A műsor nem a szakmaiságról szól. A Tóth Gbi őrjöng, ha bejön egy rocker, hangvillákat mutogat, közben nem is rockénekes. Mert ha Steven Tyler mutogatna hangvillákat mindenre (amit nem tett, amúgy kulturáltan végigülte a dolgokat, néha mondott valami vicceset, dobolt az asztalon, adta az ütemet, de alapvetően ült a fenekén), arra azt mondom, hogy legalább egy rockénekes. De a Tóth Gabi olyan rockénekes, mint a Columbo felesége. Alapból az, hogy a felháborító dolgokat nem kivágják a műsorból, hanem leadják, mutatja,hogy a showra megy a dolog. Ott van például a Virtuózok műsor, tudod, ami klasszikus tehetségkutató. Biztos vagyok benne, hogy ott is van valami olyan előválogató, ahova bemegy mindenki, aki csak 2 akkordot tud lefogni egy gitáron, de nem adják le a tévében, mert nem akarják, hogy erről szóljon. Ettől függetlenül nem akarok álszent lenni: én is onnan tudom mindezt, hogy az előválogatókat megnézem, de akkor is gáznak tartom.

2019. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak: legyen egy Tóth Vera, ő mondjuk tud énekelni, de az ő zenéjéért se vagyok oda. Esetleg az első három, de igazából mindegy.
2019. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Ja, meg például nem tudok olyat, hogy külföldön egy rapper bejutott volna, pláne nem megnyerte volna.
2019. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(Külföld itt most Amerika, ami persze hülyeség. Hülyén fogalmaztam. És bocs a sok kommentért.)
2019. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek a férgek még mindig léteznek? És nem romániában gyûjtik a bauxitot vedoruhazat nélkül?
2020. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dallos Bogi lett.
2020. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!