Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zenéket, előadókat...

Milyen zenéket, előadókat ajánlanátok olyan embernek, aki sokáig csak minőségtelen zenét hallgatott?

Figyelt kérdés

Üdv! Úgy érzem, zene tekintetéből eléggé elmaradott vagyok. Sokáig napjaink szennyeit hallgattam, kint voltam 2 ilyen sztár koncertjén is. Viszont sose voltam az a vísitozó tinikislány, aki még a kedvenc fellépője legeldugottabb dolgát is tudja. Most megszeretnék változni, elkezdtem hallgatni több műfajt is.

A ti segítségeteket kérném, hogy kiket hallgassak, szeretnék ilyen koncertre is elmenni, szóval lehetőleg aktívat szeretnék. Bármilyen műfajból jöhet.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 15. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Opeth, Plini
2019. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Aktiv a mai napig a Foo Fighters, Road, Depresszió, Slayer (bár bennük nem vagyok biztos), Slash, Guns 'n Rose, AC/DC (ha igaz a jövőben össze fognak majd állni egy óriás turnéra), Green Day (remélem még aktivizálják magukat, Metallica, Megadeth (Dave torokrákja miatt 22-ig(?) szünetelnek, de utána sejtehtoen tovább turneznak.), meg a Tankcsapda ami még hirtelen eszembe jut. De rengeteg jó van.
2019. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Ha pesti vagy környékbeli vagy, ajánlom, hogy nézd végig ezt a sorozatot, majd keresd meg őket. Különleges zenei élményben lesz részed, ha nem csak elmész mellettük, hanem megállsz hallgatni őket legalább pár dal erejéig. Ilyen élményt se a rádió, se egy arénakoncert nem ad. A "koncertjegy" pedig annyiba kerül, amennyit te rászánsz.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLczX7eoQajRPNHHol7nWj..

2019. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Tessék, pár alap, ami az "illik ismerni" kategoriában van, a teljesség igenye nélkül:


Pop - Beatles, Elton John, Lady Gaga

New wave - Talking Heads, Blondie

Alternatív rock - R.E.M., The Cure, Radiohead

Pszichedelikus rock/pop - Jefferson Airplane, Pink Floyd, Tame Impala

Glam/experimental rock - T. Rex, David Bowie, Roxy Music, Peter Gabriel

Britpop - Oasis, Blur, The Verve

Punk - The Clash, Sex Pistols

Jazz - Miles Davis, Szabó Gábor

Szintipop - Kraftwerk, Depeche Mode



Igyekeztem több korszakból is írni, viszonyag meghatározó előadókat, ami és ahogy csak eszembe jutott, ez így is nagyon sok, ha valaki egyszerre akarja megismerni őket. Persze ez a lista még rettentő hiányos, és természetesen sok előadó van, akik nem csak egy műfajban tevékenykedtek/tevékenykednek, de nem lett volna értelme többször leírnom őket, plusz van, ahol tágabb értelemben írtam a műfajt (pop), esetleg összevontam két rokont.

2019. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Ja, Tina Turnert, és Chert a pophoz még azert beszúrnám. És a trip hop is lemaradt a Massive Attack-el, meg a Portisheaddel.

A többi 'alap' műfajról meg majd az, aki azokban van benne. :D

2019. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
John Mayer, Eric Clapton, Jimmy Hendrix
2019. nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Lady Gaga, mint meghatározó előadó? :D ez jó volt.
2019. nov. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7, igen, elárulom, nem csak kétezer előtt létezett zene, a mai mainstreamben Gaga meghatározó.
2019. nov. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Következő generáció már elfelejti a nevét hidd el. :D
2019. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!