Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Öcsém 15 évesen el szeretne...

Öcsém 15 évesen el szeretne kezdeni dobolni, szerintetek nem késői már?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nem túl idős ahhoz, hogy 15 évesen elkezdjen dobolni? Mert most nincs semmilyen hobbija, ezért szeretne valamit csinálni, mert most nincs semmilyen hobbija és most semmit sem sportol

2019. aug. 31. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 35 évesen kezdtem el, és nem bántam meg, mert legalább elkezdtem. Egy ismerősöm most kezdi, 50 éves, oké nem profi akar lenni, csak a saját örömére.
2019. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ő se "profi" akarok lenni, csak szeretné elmondani magáról , hogy tud hangszeren játszani, és ha elkezd játszani tanárral tanulja vagy interneten tanuljon meg játszani? Melyikkel könnyebb?
2019. aug. 31. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő. A dobokhoz nem értek, úgyhogy ennél többet nem tudok segíteni.
2019. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 21 évesen kezdtem a nulláról, semmilyen előképzettségem nem volt.


Azóta jazz-zenekarokban játszom jazz-zanszakot végzett zenészekkel. (Én nem végeztem.)

1000 koncertem volt, itthon is, külföldi fesztiválokon is, TV-felvétel, CD, satöbbi.

Szóval abszolút nem késő.

Az már egy másik kérdés, hogy hol tud gyakorolni, később hogy tudja szállítani. És elég költséges a koncertképes hangszer. (Pl. egyetlen cintányér 100 ezer fölött van, ami már normális.)

2019. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Abszolút nem túl idős hozzá, sőt ha komolyan veszi és suli mellett is nyomja akkor meg mégjobban megéri. Én mindenképp ajánlok tanárt, de ez mindenkinek más, nyilván tanárnál nem fog egyből zenére dobolni, de viszont nem árt megtanulni a helyes technikák elsajátítását amit ott kap. A szerelés tényleg drága, de Gyöngyösön például van egy hangszerbolt, használt cuccok vannak, elég olcsó. Használtan már 100 alatt simán kapni egy kezdőcuccot, lépjetek be facebookos dobos adok veszek csoportokba, és ott vannak. De ezt döntse el hogy autodidakta módon vagy tanár segítsével szeretne, mert ha csak magának utogeti otthon és rájön hogy mégis tanár kéne, utána nehezebb kiszűrni azokat amik már berögzültek és rosszul tanulta meg, tapasztalat. :D Hajrá sok sikert neki!
2019. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!