Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangszeren való skálázás?

Hangszeren való skálázás?

Figyelt kérdés
Mikor egy gitáron, vagy ukulelén skálázunk akkor hangokat fogunk le? Nem nagyon vagyok otthon zeneelmélet téren. A kérdést sem tudom olyan jól megfogalmazni, el tudnátok mondani mit kell tudnom a skálázásról? Akkord játék jól megy, de skálázni még nem skáláztam és előtte szeretnék tisztában lenni az elméleti részével. A legalapvetőbb dolgokat el tudnátok mondani a skálázásról? Köszönöm.

2019. szept. 13. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiválasztasz egy adott skálát, a modális hangsorokkal érdemes szerintem kezdeni. Először begyakorlod a dúrokat, mollokat, de aztán később mehet a többi modális skála, fríg, líd és a többi... Innentől csak végog kell menni az adott skála hangjain a hangszeren, mondjuk kiválasztod a G-dúrt vagy a Fisz-dúrt, aztán kikeresed a hangszeren a skála hangjait, beujjrendezed, oda-vissza játszod aztán begyakorlod. Hasznos egyébként ahhoz is, hogy megszokd az adott hangnemeket, és utána könnyebben tudsz bennük játszani. De aztán utána mehet a pentaton, egészhangos, szűkített, bármelyik skála is,ha szeretnél még jobban belemélyedni.. Ha nem tudod a hangsorok előjegyzéseit fejből, azoknak nézz utána, meg tanuld meg, hogy gördülékenyen menjen a skálázás! Sok sikert! :)
2019. szept. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld!:)
2019. szept. 14. 07:50
 3/4 anonim ***** válasza:
17%
Húrokat.
2019. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló szépen leírta, és ha neten rákeresel mindehhez szép táblázatokat is találsz. Letöltöd, kinyomtatod és magad előtt begyakorlod. Először döcögős lesz de semmi gond, kitartó munka után már benne lesz az ujjaidba. Valamint érdemes például a blues gitár hangjaira is rákeresni a pentatonnal párhuzamosan. És ezt is begyakorolni.
2019. szept. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!