Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szintetizátornál énekhez...

Szintetizátornál énekhez hogyan tudok 3-4 akkorddal játszani?

Figyelt kérdés

Hobbiból játszogatok, tanulgatok szintin játszani. Retrok, mulatósok, lagzisak stb.

Láttam egy videót amin a srác ének alatt jobb kézzel kb 3-4 akkordal játszik és viszonylag nagy ugrások nélkül.

Próbáltam én is de valahogy nem volt olyan hangzása, én kb másfél oktávon fogom a harmóniákat de a srác a videón ezt megoldotta egy oktávnak a középső szakaszán.

Akkord fordításokkal kellene kísérleteznem?

Ha valaki megértette a hablatyolásom akkor köszi a segítséget. :)

Az is jó lenne ha pl a lakodalom van a mi utcánkban nótához le írnátok ezeket az akkordokat amiket jobb kézen kellen használnom. Cmoll-ban.


2019. szept. 16. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A nem gagyi szintikben van akkord mód. Ha bekaocsolod, a bal kézzel egyetlen billentyű lenyomásával akkordokat tudsz játszani, általában az első két oktáv billentyűivel. A többi billentyű továbbra is egy hangot ad ki, így az akkordok mellett jobb kézzel egy dallamot is játszhatsz.
2019. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Be linkelek egy videót.

Engem ez érdekelne.Ének alatti jobb kezes akkord kíséret.

Kb 300 nóta szólóját játszom autodidakta módon de az ének alatti részt nem tudom össze rakni.

Nem akarok egy billetyűs harmóniákat mert ismerem az akkord lefogásokat csak ez nem áll össze számomra.

Tök könnyedén fogja őket és szinte nem is mozdul a keze csak a lefogásokkal vált.


[link]

2019. szept. 16. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem láttam, hogy mit linkeltél, de a harmóniavezetésnek vannak szabályai pl. legkisebb mozgás elve. És igen, fordítások minimum kellenek. Persze a mulatóst nem biztos, hogy klasszikus összhangzattan szerint nyomják...
2019. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezek a mulatósok egy kontóra épülnek. Cmoll-ban játszom és az akkordok megoldhatók minimámisan is. Cm, G7, Fm, Gm, d7, B7

Akkor a legkissebb fordításokat kellene ki próbálnom ezek szerint.

2019. szept. 16. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy a legkisebb mozgás elve teljesüljön a közös hangot megtartod ugyanott, a többit pedig ahol csak lehet szekundlépésekkel változtatod. Ha pl. egy alaphelyzetben lévő c-mollról G7-re váltasz, akkor a C^B, Eb^F, G lépésben csinálnám.
2019. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!