Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudom eltüntetni a...

Hogyan tudom eltüntetni a fuvolán róla a szürke foltokat?

Figyelt kérdés
10 éve fuvolázom , azóta van még a fuvolám is. Az utóbbi 1-2 évben sajnos rettentő ritkán tudtam használni és szürke kis foltok jelentek meg rajta. Victory típusú hangszerrel van szó. Ráadásul némely hang (főleg G-től lefelé ) nehezen szólal meg. Ez amiatt lehet, hogy keveset használtam esetleg a hangszernek lett az állásban valami baja?

2019. szept. 18. 17:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdésben "fuvolámról" -t akartam írni....az autokorrekt máshol is átírt, ahogy látom. Sajnálom a gépelési hibákat.
2019. szept. 18. 17:52
 2/11 anonim válasza:

Nem tudom, hogy még aktuális e, de nekem is volt ilyen. Nekem a fuvola tanárom ezüsttisztítót javasolt és hangeszerboltban vettem is. Nekem abszolút segített. Persze attól is függ, hogy milyen foltok.

A hangok problémáránál arra tudok gondolni, hogy estleg a csavarok lazultak ki.Ha érdekel akkor el tudom mondani hogyan tudod helyrehozni, ha ez a probléma.

2020. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Még sajnos aktuális. Az ezüsttisztítót kipróbálom mindenképpen. :) A hangok problémája miatt is szívesen fogadnám a segítséget. :)
2020. dec. 20. 08:53
 4/11 A kérdező kommentje:
Azóta az ezüsttisztítót kipróbáltam és szuperül működött. :) Viszont a hangok problémája azóta is fennáll. :(
2021. jan. 5. 16:51
 5/11 anonim válasza:
Előfordulhat, hogy már nem úgy fújod, mint régen és azért szólalnak meg nehezebben az alsóbb hangok. Vagy esetleg ellenőrizd, hogy nem csavarodott e ki egy csavar valahol a hangszeren.
2021. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Volt egy laza csavar rajt. A billentyűpárnák sem zárnak rendesen, sőt az egyik rugó megadta magát és nem emeli vissza a billentyűt. 😭
2021. szept. 30. 03:10
 7/11 anonim válasza:
Hát akkor ezt vidd el hangszerészhez. Ő majd rendbe tudja tenni. Nem tudom, hogy milyen összegért, de ezzel így otthon már nem igazán tudsz mit kezdeni.
2021. szept. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már csak ritkán jut időm a zenére gyerek és munka mellett. Férjem sem preferálja a "vinnyogását" és valószínűleg nem két forint lesz a javítás, így majd apránként gyűjtők rá. Előbb-utóbb eljutok hangszerészhez. :)
2021. szept. 30. 09:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként kb 15 éve vettem a fuvolát. Szegény nem mai darab. :(
2021. szept. 30. 09:25
 10/11 anonim válasza:
Hát akkor sok sikert hozzá. Ha szereted csinálni semmiképp ne engedd el! :)
2021. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!