Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy jegyezzem meg ezt a sok...

Hogy jegyezzem meg ezt a sok akkordot?

Figyelt kérdés
Valaki tudna tanácsot adni? Pár napja kezdtem el ukulelén játszani, úgy hogy mar gitároztam előtte. Már kb 40 akkordot tudok ukulelén, de néha keverem, illetve nem mindig jut eszembe, hogy pl uhh Hm7es akkord kellene, na melyik is az pl. Ilyen bajaim vannak, esetleg ha tudnátok tanácsot adni, ti hogy csináltátok esetleg, vagy jó technikákat.. Nagyon megköszönném:)!

2019. szept. 21. 23:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Persze persze
2019. szept. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, mi a bajod kedves első válaszoló? Megtudhatnám? (Tudod, csak hogy ne adjak pirosat)
2019. szept. 21. 23:58
 3/21 Mojjo ***** válasza:
87%

@2: Szerintem nem hiszi, hogy 40 akkordot tudnál.

De igazából annyira nagyon nem sok az. Viszont sok mindent nem lehet tenni a memorizálás érdekében, rengeteget kell gyakorolni. Nem hiszem, hogy létezne más út.

2019. szept. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mi okomban állna hazudni, semmivel nem lennék előrébb. És egyébként is, ha már tudom az alap akkordokat dúrban és mollban, plusz pár kevésbé ''hétköznapi'' akkordot, és a barré akkordokat, amiket ugye tudok feljebb vagy lejjebb csusztatni akkor a 40 akkord szerintem már megvan, ha nem több. Semmi okom itt hazudozni! Viszont a 2.valaszolonak köszönöm, neked ment a zöld!
2019. szept. 22. 00:55
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Azt írod, gitáron mennek már a dolgok. Azt mennyi idő alatt sajátítottad el? Igazából nincs olyan, hogy rossz kérdés, de ez valami olyasmi, mint a Shrekbéli: Ottvagyunkmár?
2019. szept. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod hogy maguk az akkordok helyett azoknak a felépítését kellene megtanulni?
2019. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Mojjo ***** válasza:
100%
@6: A kettő nem zárja ki egymást. Sőt. Nem az egyiket vagy a másikat kell megtanulni, hanem mindkettőt. Oké, hogy tudod az akkordok felépítését, de bele is kell pakolni azokat az izommemóriába, hogy minden körülmények között kellő sebességgel menjenek.
2019. szept. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

40 akkordot tudsz. Pfff. És akkor mi van?

Én is legalább 40 szót tudok franciául.

Na jó, abból kb. ötnek(!) tudom a jelentését. :)



Lehet, hogy te is így vagy a 40-nel?

2019. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Úgy, ahogy annó a gitár akkordokat. Pontúgy.
2019. szept. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Dalokkal együtt gyakorold. Amit nem haszálsz azt előbb-utóbb úgyis elfelejted hiába tanulsz meg 100-at.
2019. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!