Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy jegyezzem meg ezt a sok...

Hogy jegyezzem meg ezt a sok akkordot?

Figyelt kérdés
Valaki tudna tanácsot adni? Pár napja kezdtem el ukulelén játszani, úgy hogy mar gitároztam előtte. Már kb 40 akkordot tudok ukulelén, de néha keverem, illetve nem mindig jut eszembe, hogy pl uhh Hm7es akkord kellene, na melyik is az pl. Ilyen bajaim vannak, esetleg ha tudnátok tanácsot adni, ti hogy csináltátok esetleg, vagy jó technikákat.. Nagyon megköszönném:)!

2019. szept. 21. 23:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen néhány embernek hogy hasznos választ adott. A többieknek pedig nem értem, hogy miért kell gonoszkodni, azt hittem mindig is hogy aki zenél rossz ember nem lehet, tévedtem bocsánat. Egy ártalmatlan kérdést szerettem volna feltenni,latom hiba volt, bocs!
2019. szept. 23. 16:51
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem oda írni, egyáltalán nem fellengzősködni akartam a 40 akkordal, csupán leirtam mennyivel vagyok tisztában körülbelül.. Bár, nem is értem miért magyarázkodom
2019. szept. 23. 16:53
 13/21 Waff ***** válasza:
89%

Soha nem számoltam az akkordokat, hogy na most mennyit is tudok éppen. Egyébként ha tudod az elméletet rengeteg akkordot ki tudsz "matekolni". Kicsit gyakorlod az ujjak pozícióit és már tudod is....ha nem használod aztán úgyis elfelejted... :)

Ne hisztizz kérdező..csak zenélj ;)

2019. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenkit legonoszozni, akj értelmetlen kérdésre komolytalan valaszt ad.

Leírtad, hogy tudsz gitározni, utána megkérdezted, hogy tanulj akkordokat...ez azért egy kicsit abszurd...

2019. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%
Minden sz@ros kölök nárcisztikus a mai világban és ez alól már a zenészek se kivétel sajna.
2019. szept. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Tanuld meg azt, hogy hogyan kell felépíteni az akkordokat, akkor nem kell megjegyezni végtelen akkordot, hanem ki tudod találni magadnak.
2019. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, úgy tűnik bele gyalogoltunk, a Művész úr lelkivilágába.

Pardon Mester. :)

2019. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Minden sz@ros kölök nárcisztikus a mai világban és ez alól már a zenészek se kivétel sajna."


Ja. Meg a tegnapiban, és a holnapiban is. Francér kell mindig kiemelni a jelen időt.

2019. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

17 éves lány vagyok, és semmi művész úr, csak egy lány aki szereti a zenét.

Köszönöm a hasznos válaszokat, nekik ment a zöld mindenkinek, meg mentek 👎 is!

2019. szept. 25. 20:56
 20/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, ukuleléhez van e irodalom, a gitárhoz sok minden van nyomtatva, például Csepei Gitárakkordok, de egyszer én vettem könyvesboltban egy akkordokról szóló könyvet, sajnos nincs már meg, talán a fiam lovasította meg, de egészen elképedtem, hogy mennyi módon lehet lefogni a különféle jazz akkordokat a különböző helyeken és lényegében ez is a cél, hogy az aktuális pozícióhoz közel, vagy kisebb kézmozdulattal lehessen váltani, szerezz be valamilyen erről szóló nyomtatott irodalmat és azt vedd elő időnként, ha szükségesnek véled, szerintem ez a módja.

Ha általánosságban a dúr, moll, szeptim, szűkített. bővített akkordokat tudod, az jó alap, többre csak ritkán van szükség, illetve ha kifejezetten jazz zenére vagy rákattanva.

2019. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!