Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak még olyan emberek,...

Vannak még olyan emberek, akik punk/rock zenét hallgatnak?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mára szinte teljesen kihaltak ezek a zenei stílusok... A My Chamical Romance, Simple Plan, All time Low, stb. olyan nagy kedvenceim, de már szinte mindenki pop, disco, és olyan (már bocsánat) igénytelen, számítógéppel megcsinált, egy darab hangszert nem tartalmazó zenét szeretnek... Vannak még olyan emberek, akik szeretik a klasszikus rockot/punkot?

2019. okt. 5. 12:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy vannak :D én pl MCR-on meg hasonlókon nőttem fel, azóta keményebbeket, és több magyart hallgatok, de azt is szeretem :D L
2019. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Vagyunk még, bár én mindent meghallgatok.

Pont most tartok MCR maratont:


https://www.youtube.com/watch?v=p1BaqEcb330

2019. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%

Istenem, ez a kérdés több szempontból is hibás!



1. Mindig is lesznek olyanok, akik rockot hallgatnak.


2. Minden zenei stílusban vannak kiemelkedő és szar művek is, így a popban (ami nem is egy zenei stílus valójában), a diszkóban és a különböző elektronikus zenei stílusokban is, kiváncsi vagyok hogy mit gondolsz pl. egy Aphex Twin lemezről, már ha egyáltalán hallottál róla.


3. Egy zene nem attól lesz jó, hogy vannak benne élő hangszerek vagy nem.


4. A My Chemical Romance és a Simple Plan pont hogy semmiben nem különböznek az általad lenézett popzenétől. Emellett a punk nem egyáltalán nem ellensége a popzenének, hallottál már egyáltalán a new wave-ről?

2019. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
39%
3-as,azért ne hasonlítsuk már össze az élőhangszeres,és a tuc-tuc zenét.
2019. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%

#4


Ja, mert ami elektronikus, az kizárólag tucc-tucc lehet...


Oké, a magyar emberek zenei műveltsége tényleg a béka segge alatt van.

2019. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

3. hozzászóló:


Azt kihagytad, hogy nem minden pop, ami elektronikus, mert ugye a hozzászóló a mainstream kategóriába veszi az elektronikus zenéket, mint gyűjtő fogalmat, arról nem is beszélve, hogy több különböző ágai vannak. Teljesen más világ egy new wave(ami szintén koncert zene szintetizátorokkal előadva), ami a post-punk-ból jött létre és nem is áll távol tőle, mint mondjuk a DJ kultúrára épült tánczenei stílusok.

Azt kihagytam, hogy a Post-Punk feltámadt már egy ideje és ne lepődj meg, de legalább 50%ban szintetizátoros/elektronikus zenei hangzásokat használ, ugyanis hatott rá a new wave, darkwave, shoegaze, industrial és egyéb rock/metal-hoz közel álló, de szintetizátoros hangzást használó stílusok.


Most pedig egy kis polgár pukkasztás következik, ugyanis a Black Metal is lehet teljesen elektronikus, ha az alkotó úgy kívánja:

https://www.youtube.com/watch?v=t2TDGT4U5as


Itt pedig egy kis Cyberpunk zene:

https://www.youtube.com/watch?v=LChZJWkhsro

2019. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
3-as a szívemből beszélt. A klasszikus rock/punk alatt én nem ezeket hoznám fel példának.
2019. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek, a kérdésben felsorolt bandák egyike sem klasszikus Punk.

Az elektronikus zenét és magát a szintetizátort, mint hangszert pedig megvetendő cselekedet lenézni. Sokkal mélyebb atmoszférákat, hangulatvilágot lehet teremteni, ha egy zenében szintit is használnak, legyen az kevert élő hangszeres+szintis vagy teljesen elektronikus, a szintetizátor elképesztő alkotói szabadságot ad, arról nem is beszélve, hogy élő hangszerekről mintázott hangmodulokkal még szimfonikus, nagy zenekari műveket is létre lehet hozni anélkül, hogy szükség lenne annyi féle hangszerre és emberre, akik játszani is tudnak az adott hangszereken. Természetesen zongora ismeret kell, mivel a szintetizátor szintén egy billentyűs hangszer és jó ha tisztában vagy a skálákkal, akkordokkal és a dallamírás alapjaival.

Egy élő szintetizátoros fellépéshez, ahol a billentyűs maga játssza a dallamok jelentős részét össze sem mérhető azzal, amit a party orientált elektronikus előadók, DJ-k művelnek a keverőpult mögött.

De akkor is ugyanúgy érték egy elektronikus zene is, ha azt éppen nem élőben adják elő.

Például egy Aphex Twin számot kb képtelenség is lenne élőben előadni, mert annyira komplex, kiszámíthatatlan ritmusképletekre épül, hogy még ha 100x hallgatod meg ugyanazt a dalt egymás után akkor sem fogod tudni pontosan fejből, hogy néhány résznél miként változik a ritmus.

Ezt ki is hagytam a felsorolásból, hogy vannak az Aphex-hez hasonló kísérleti elektronikát alkotó művészek is, de említhetném az ambient műfajt is, ami az elektronikus zenének a saját komolyzenei stílusa, ha úgy vesszük.

2019. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
22%
Remélem ez csak egy trollkérdés...különben nagyon megkérdőjelezném az emberiségbe vetett hitem.
2019. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
Az emberek többsége általában a jól bejáratott zenéket hallgatja, nem hibáztathatjuk a kérdezőt amiatt, aminek nem nézett utána, mert nem is volt rá igénye, hogy utána nézzen. :)
2019. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!