Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért pattog és miért nem szól?

Miért pattog és miért nem szól?

Figyelt kérdés
Van egy elektroakusztikus gitárom, amit itthon feldugtam egy kisebb erősítőre, de vagx pattog vagy egyátalán nem szól és nem értem miért. Szerintem az elemet nem kell cserélni, mivel nem régi. A kábel és az erősítő is jó, mivel az elektomos gitárnál nincs velük ilyen problémám, csak az akusztikusnál. Viszont nem rég egy nagyobb erősítőbe is belett dugva, de ott teljesen jól működött. Mi lehet most a baj?

2019. okt. 12. 22:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jelet ad ki a gitár? A passzív elektromos gyenge jelet ad, vonalszintűnél is gyengébbet. Az aktív elektroakusztikus minden bizonnyal vonalszintűt ad, ami az elektromoshoz tervezett erősítőnek nagyon sok, ezért pattog, recseg, vagy eleve nem is szól, mert letiltja magát. Nézd meg, hogy nincs-e instrument/line kapcsoló és tedd az utóbbira, vagy a gain poti lejjebb tekerésével esetleg orvosolható a probléma.
2019. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!