Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet jól elsajátítani...

Diavolino44 kérdése:

Hogyan lehet jól elsajátítani a gitar akkordokat?

Figyelt kérdés

Pár hónapja tanulok gitározni, vettünk kb 8 egyszerűbb akkordot. Pl E-dúr, A-dúr, E-Moll, A-moll, D-dúr, stb. De egyszerűen nem tudom őket rendesen lefogni. Amikor lefogom őket s megpengetem egyesével a húrokat, 1-2 sose stimmel. Pl, hozza ér az ujjbegyem az alatta levő húrhoz, nem fogom le elég erősen, túl távol vagyok a bundtol, s meg sorolhatnám.

A tanárom azt mondta, próbáljam meg tökéletesen lefogni, s azt gyakorolni, szépen lassan. De mikor véletlen eltalalom az összes hurt, akkor az tok véletlen.


Köszönöm


2019. okt. 23. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van a helyes kéztartás akkor emeld fel a kezed úgy hogy nem mozdítod az újjaidat majd fogd le újra és ezt ismételgesd. Így rögzül és akkor az izommemóriának köszönhetően menni fog.
2019. okt. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

Pár hét, hónap, év múlva szépen fog menni.

2019. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet mást mondani, gyakorlás, és türelem. Mindenki így kezdi.
2019. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyakorolni kell minden nap, csinálni kell és menni fog!


Amúgy jó tanácsként mondom, ha tanuló fázisban vagy ne úgy tanuld meg az akkordokat, hogy bemagolod az összes akkordot hogyan van. Hanem próbálj rájönni az egész hangszer logikájára. Sok időt megspórolsz ezzel később. Tehát úgy értem például egy E-dúrt ugye több féleképpen tudod lefogni a gitáron. Érdemes minden fekvésben végig nézni a kombinációkat. :)


[Aztán ezt majd későbbre (ha akkordokról van szó): [link]


Remek kollekció érdemes végig kísérletezni mindet végig fejtegetni. ]


Sok sikert!

2019. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy előttem írja és nézd meg azt ahogy a tanárod akkordozik és kérdezz tőle bátran.
2019. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!