Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik az elektronikus zenei...

Létezik az elektronikus zenei világban, a zeneiparban ilyen (nyílt) formátum zenehallgatásra? Tehát fogyasztók számára.

Figyelt kérdés

Nyílt formátum - mint szoftvereknél a forráskód, de annál egy kicsit egyszerűbb dologra (lévén nem tudományról/matematikáról, hanem művészetről van szó)...


Tehát, olyan zenére gondolok, amit az ember nem MP3, FLAC, OGG, WAV, stb. formátumban vesz meg/tölt le/szerez be a hallgató, hanem egy módosítható, áthangszerelhető, de azonnal le is játszható digitális partitúraként.


!!NEM!! MIDI-re gondolok, mert az csak "egyszerű kotta", teljes, korszerű, "ipari minőségű" zene nem valósítható meg benne.

Én teljes nyílt partitúrára gondolok, effektekkel, minden részletével és apróságával a zenének, esetleg még a használt szoftverszintetizátorokkal együtt szállítva.


Ahol egyfelől ott van a teljes, hallgatható zene, az utolsó mintavételig pontosan, ha nem akarok semmit se módosítani. Másfelől meg, ha olyan hangulatomban vagyok, gyorsíthatom, lassíthatom a zenét BÁRMILYEN hazárdeffektustól függetlenül (nem úgy, mintha erre való pitchshift/timescretch effektet használnék)... leszedhetek (lenémíthatok) egyes sávokat, ütempontosan kiragadhatok egyes részleteket, megváltoztathatok egyes effekteket, dinamikák/effektek mértékét, esetleg még a hangszerelésben is módosíthatok dolgokat...


Ma már annyi mindenben ott van a digitalizáció, és nem csak simán a digitalizáció, hanem a CPU-k tömegtermékké válásával a sokrétű számítógépes vezérés, nagy számítási teljesítményekkel...


Én valahogy így képzelem el a zenehallgatás jövójét : Hogy űgy tudunk zenét hallgatni, hogy azt teljesen a saját ízlésünkhöz alakíthatjuk, ha egy-egy részletet másképpen képzelünk el. És ne csak úgy, hogy egy kész felvételt próbálunk úgy-ahogy módosítani, és vagy le tudjuk pl. venni a dobsávot, vagy nem - ugye inkább nem; Hanem a zene is, a zeneformátum is nyitottá válik erre.


De nem tudom elképzelni azt, hogy ez ne fordult volna meg már egy csomó embernek a fejében, ne lenne erre valós igény, és legalább egy technikailag hozzáértő ember, vagy emberek ne valósították, vagy legalább kezdték el volna kidolgozni a megvalósítást (hogy pl. hogyan lehet a hangszerelést átportolni, egységesíteni az effekteket, stb.-stb.)


Jártas valaki ebben a témában?



2019. okt. 25. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel emiatt senki nem dagaszt ultraköltséges pluginkönyvtárat, nem várható ilyesmi. Elvileg van pár online, kollaboratív vagy inkább social daw, elképzelhető, hogy van, amelyik közel jár ehhez.
2019. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetne. Két hete voltam egy külföldi rendezvényen, ahol az idei Eurovízió egyik indulója részletesen bemutatta és elmagyarázta, hogy hogyan készült a versenydaluk. Igen érdekes prezentáció volt. De maga a szoftver is szerintem marha drága, meg hozzá a pluginek is, amivel ez megvalósítható, és csak az elektronikus részében. Például az énekhangot nemigen tudod babrálni. A magasságával játszhatsz, de nem lesz olyan, mintha valósághűen más énekelné.
2019. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valamelyik régi PC magazin CD mellékletén voltak olvasók által beküldött zenék, általában XM, MOD, IT vagy S3M formátumban. Ezt a megfelelő tracker programba betöltve szabadon lehetett szerkeszteni, gyorsítani/lassítani, stb. Persze, egyik sem érte el a stúdióminőséget, de kreativitásban általában nem volt hiány.
2019. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!