Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek neki megtanulni...

Hogyan kezdjek neki megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Vettem egy gitárt, és már próbálkozok különféle tabulatúrás lejátszásával, de t9bbre nem viszem vele. Esetleg vannak valami praktikák, amiket érdemes elsajátítani, vagy akármilyen alap öletek/tanácsok?

2019. nov. 9. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha komolyan gondolod, menj tanárhoz, egyedül nem fogsz sokra menni, bárki bármit is mond
2019. nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Mit szeretnél játszani? Éneklős-tábortüzes-akkordosakat, egyesével pengetős-szólósakat, bontott akkordozós-flamencosakat, kvintezös-torzítós-szaggatósakat, improvizációs-jazzezőseket?
2019. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Mindegy, csak nagyon fontos hogy metronomera gyakorolj! Ha megfogadod ezt a tanacsot az 5 évvel későbbi éned megkõszöni.

Kottát is érdemes megtanulni olvasni, írni +Lehallgatni dalokat, kedvenc fázisokat, skalazgatni. Hajrá!

2019. nov. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Bármilyen hangszer kezelésének az alapjait legkönnyebben hozzáértőtől lehet elsajátítani, erre a legjobb a tanár, akinek van erre módszere, repertoárja és tanmenete, sok hasznos tanácsot, bírálatot is ad, otthoni gyakorlást, feladatokat, amivel viszonylag gyorsan lehet fejlődni, különösen szorgalommal, amit a tanár érzékel és akkor kénytelen arra. hogy tovább tanítson, tovább lépjen, mert megunod és otthagyod, pedig ő a tanításból él, így viszonylag rugalmasan haladhatsz, én például egy év alatt hatot fejlődtem, aminek az volt az oka, hogy hallatlanul szorgalmas voltam, egyrészt mert szerettem volna megtanulni gitáron játszani, másrészt az ösztöndíjamból és a zsebpénzemből magam finanszíroztam a zeneiskolát.

Ehhez még hozzájárult, hogy előtte évekig fuvoláztam és szolfézsra is jártam, így volt zenei alapom, meg talán némi tehetség is szorult belém, mert az sem árt, de a tanuláshoz a szorgalom az első!

Később, de akár az elején is megkockáztathatod a neten fellelhető gitáriskolákat, sok ingyenes is van köztük, keress, válogass közöttük, bár ezeket elég könnyű abbahagyni, meg nem mind jó és nem is tudják a fejlődésed ellenőrizni és így nem észlelik a hiányosságaidat sem, ezért ezt csupán kiegészítésnek javaslom, vagy a későbbiekben, ha kisebb intenzitással is megelégszel.

2019. nov. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Mojjo ***** válasza:
69%

@1: Mark Knoplfer vagy BB King sem ment sokra akkor, gondolom :D


Természetesen én is a tanárt javaslom, maximálisan. De az ilyen "márpedig ez így van és kész" kijelentések elég furán veszik ki magukat, ha csípőből lehet nem kis ellenpéldákat sorolni.

2019. nov. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Én Songsterrt ajánlom és, hogy játszd azt, ami tetszik. Fő, hogy élvezd.


Mark Knopflert meg hallgassál ezerrel!

2019. nov. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Én is Songsterrt használom, meg youtube-ot. Próbáltam a tanárt, de nekem nem jött be. Engem csak az érdekelt, hogy lejátsszam, ami tetszik, nem érdekel a zeneelmélet.
2019. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is így vagyok vele. A tanár az mindenféleképpen zeneelméletet próbált meg lenyomni a torkomon, én Iron Maident akartam játszani. Csak időpocsékolás volt. Netről meg lehet tanulni, ami a hobbizenéléshez kell.
2019. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Értem én azt hogy a gyors eredmény érdekében sokunk elsőre akkordokat tanul mert sikerélményt akar de ha például én újra kezdeném az egészet az biztos hogy az akkordokat tanulnám meg utoljára. Sőt, talán még nem is.
2019. nov. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Waff ***** válasza:

"...én egy év alatt hatot fejlődtem..."

Ajjajj....


Én is tanárt javaslok...legalábbb 1-2 évig, heti vagy két heti alkalommal.

2019. nov. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!