Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrányos helyzet, pontszámítás?

Hátrányos helyzet, pontszámítás?

Figyelt kérdés

Az édesapám 3 éve elhunyt és az anyukám csak 8 általánost végzett. Próbáltam informálódni több weblapon is de nem nagyon sikerült egyértelmű választ találnom arra, hogy kapok-e emiatt plusz pontokat az érettségim mellé. Esetleg valaki van hasonló cipőben? Hol tudok erről hivatalos papírt szerezni? (Olvastam, hogy egy ideig elég volt, hogy ha valaki félárva és támogatásban részesül ezáltal, de ez elvileg már nem így van. Ez igaz?)

17/F



2019. nov. 17. 23:19
 1/2 A kérdező kommentje:
(elfelejtettem átállítani a kategóriát bocsi)
2019. nov. 17. 23:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Regisztrálj a felvi oldalára felvetelikor úgy is kell majd ott pedig minden le van írva. Nem emlékszem már pontosan miért jár kissé igazságtalannak tartom... Pl olvastam amikor felveteliztem hogy cukorbetegségért és úgy általában minden tartós betegségért jár + 50 vagy 30 pont de pl epilepsziáért nem ami szintén egy tartós betegség. De amiért biztos hogy jár az a diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, komplex nyelvvizsga, fél nyelvvizsga, emelt érettségi, valamilyen kimagasló tanulmányi eredmény pl oktv , vagy művészeti verseny , diákolimpia.

Egyébként ha a szülők alacsonyabb végzettségűek vagy keveset keresnek ezekért általában a kollégiumi felvételin jár plusz pont.

2019. nov. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!