Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit csináljak, ha találkozok...

BVB fangirl kérdése:

Mit csináljak, ha találkozok egy Koreai "Barátommal"?

Figyelt kérdés

Sziasztok~


Hatalmas ázsia fan vagyok..és nagyon sok dolgot tudok az azsiai, azon belül a koreai kultúráról is, viszont most kellőképpen "meg vagyok rémülve".

Van egy Koreai ismerősöm akivel hamarosan találkozni fogok és bár rengeteg dolgot tudok az etikettel kapcsolatban... tanulni sosem árt..


Tudtok mondani nekem alapvető/ érdekes és fontos koreai szokásokat? Amiket be kéne tartani, hogy az illető ne nézzen pofátlannak?..


Gomdolok itt

Asztali etikett..

Iváskultúra... vagymi..

Mit (ne) csináljak beszélgetés közben...stb...


Hátha tudtok olyan dolgokat mondani amik újak és hasznosak lehetnek..


Fontos tudni, hogy a korkülömbség nagy közöttünk.. kb 17 év...


Nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!



2019. nov. 19. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem kérdezel a barátodtól? Nem szégyen, hogy nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal, ő pedig biztosan szívesen elmondja amit érdemes tudni. Plusz mivel tudja, hogy te nem abban a kultúrában nőttél fel biztos elnézőbb lesz egy picit. De tényleg, kérdezz tőle, sokkal jobb forrás egy igazi koreai mint egy magyar fotelharcos :D
2019. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképp nem fog pofátlannak nézni, mivel ő jön a te országodba, és neki kellene betartani az itteni etiketteket. Az ilyen apró kulturális/etiketti különbségeket meg majd megbeszélitek mint két barát, ő is csak ember, olyan óriási különbségek nem hiszem, hogy vannak. Csak érezzétek jól magatokat! :)
2019. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
és persze semmiképp ne legyél megrémülve, mindenképp érdekes találkozás lesz, és bőven lesz miről beszélgetnetek
2019. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat :))))) azért nem őt akartam megkerdezni az ilyenekrol mert szerettem volna valahogyan meglepni.. ^^'. Viszont lehet hogy tényleg jobb ötlet lenne őt megkerdezni erről.. :)). Akkora "hatalmas" korkülönbség tényleg nincs..szóval én js remélem, hogy minden rendben lessszzzzz. Próbálok majd nem izgulni~. Köszi mindenkinek~~~~ fantasztikusak vagytok. <3
2019. nov. 21. 00:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

17 jah az nem is sok... hogyne.... az meg a másik hogy mivel ő jön ide vendégségbe ezért neki kell alkalmazkodnia az itteni szokásokhoz...! ez mindenhol igy van mert aki megy máshova annak kell... de ne aggódj!


de ha jól gondolom ez most nem romantikus dolog lesz hanem csak baráti/ismerősi de ha olyan nagyon sokat tudsz :D akkor miért kérdezed?

szerintem csak viselkedj normálisan...

az asztali etikettet hagyjunk mert ott nagyon nincs...

iváskultúra annyiból áll hogy a fiatalabb tölt az idősebbnek, meg a fogadó a vendégnek... nincs ez másképp itthon sem...

de az hogy azt gondolod hogy pofátlannak fog nézni téged elég gáz... ennyire azért ne hidd hogy az ázsiaiak főleg a koreaiak olyan illedelmes etikus emberek :DDD szeretnek ugyan úgy hülyéskedni kiengedni a gőzt (főleg mikor isznak) és van jó pár modortalan is... hidd el előbb fogod te pofátlannak nézni őket :D azért ne felejtsünk el hogy europában az etikett az ahol a legerősebben be ivódott az emberekbe! hidd el ezt mert elég sok ázsiaival találkoztam már munkahelyen meg vendéglátásban is (olyanokra értem akik nyilván ázsiából jöttek ide nyaralni vagy egyéb miatt)

a lényeg azok is ugyanolyan emberek mint itt és hidd el az a kultura nem olyan erős mint ahogy a filmekben sorozatokban animékben mutatják! persze kicsit a gondolkodás az más mivel mást tapasztaltak meg de az alap az ugyan az! csak légy ugyan olyan amilyen szoktál vendégségben :) és vegyél pálinkát!!!! :D nagyon szeretnek inni meg elég hasonló a pálinka meg a soju mindkettő párlat csak is hazai termésből és az adott országban csinálhatják (sokan nem is ismerik a pálinkát pedig egy nagyon jellegzetes ital a magyar boroknak nagyobb híre van de hidd el a pálinkának nagyon fog örülni :D)

2019. nov. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Amit semmiképp ne csinálj: orrfújás. Ez undorító náluk, cserébe viszont egész nap szipognak, ami meg nekünk fura.

Elöttem említették az ivási szokásokat. Ha meg akarod tisztelni, akkor, amikor töltesz, két kézzel fogod az üveget. Elvileg ivásnál illik eltakarni a szájad.

A mindennapi hajmosás szokás náluk, így, ha nem akarod megbotránkoztatni (ha eddig nem így tettél) akkor gyakrabban mosol hajat.

Szinte minden ffi dohányzik.

Kb most ennyi jut eszembe...

Amúgy ugyanolyanok, mint bárki más

2019. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ott fújtad asztalnál nem illik... sehol sem.. a kétkezes szokás mivel te vagy a vendég látó nem ő fog neked tölteni szoval akit az utolso irt az ide abszolut nem jo... a kétkezes pohár fogas a kis poharak miatt alakult ki mivel ki estek az emberek kezéből... a dohány az sem igaz! Koreában is ugyan annyian dohányoznak mint itt azaz nem mindenki! A haj mosás... nos... ok sem mosnak minden nap hajat... de azert szerintem szokás 2 naponta
2019. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek...
2019. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!