Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt/szete...

Milyen elektromos gitárt/szetet vegyek kezdésnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok itt a BF valamint a karácsony közeleg. Írnátok olyan elektromos gitárt de inkább olyat ami szettbe van. Amivel érdemes szemezgetni egy kezdőnek( akusztikuson már próbálgattam magam így már tudom hogy kell lefogni a húrokat meg pengetni XD :V) Vagy nekem az is jó hogy egy össze állítást írtok csak ne menjen rá a gatyám.

2019. nov. 20. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szettben nem vennék, nagyon rosszak. Inkább használt. De egy stílus ,legalább körülbelül keret, kedvenc gitáros akinek a hangzása nagyon tetszik. De ha nem annyira kevés a keret mondjuk egy Vintage v100 egy Orane Crush 10/20 kombóval. Hozzá kábel meg pengetők. Esetleg heveder, állvány, tok. A gitár használtan 75, erősítő 20, többit újjonnan kábel 2500, pengető mondjzk Dunlop 10db 2000, is a többi is kb 2000 db-nként. De ha sokkal kisebb a keret akkor lehet más alternatívát nezni(bár az már elég kompromisszumos), de ez már egy elég használható cucc. Persze nagyon nem mindegy a stílus, mert ha te telecaster hangzásra vágysz, hiába veszel les pault hiány érzeted lesz. De rengeteg alternatíva van gitarban, stílustol, formátol ártól függöen és erősítő is ugyan úgy
2019. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát én úgymond rockot szeretnék pengetni meg ha olyan a kedvem akkor picit metálosabb számokat.

Az meg nem baj hogy picit gagyi mert ez csak olyan kis hobbi szinten van ő pengetés lenne magamnak.

Itt a 70 ezres el [link]

2019. nov. 21. 04:22
 3/4 anonim ***** válasza:

1: torzított hangzás lesz, szóval dupla hátsó hangszedős hangszer kell

2: szükség lesz egy kombó erősítőre, ami legalább 20Wattos. Ez akkor elég, ha csak otthon játszanál rajta.

3: fog kelleni egy multieffekt, hogy a torzított hangzást elő tudd állítani+egyéb effektusokat szólaltathass meg. Mielőtt bárki leszólná, azért multi, mert kisvasutazáshoz nem lenne elég az össz költség sem. Multiból viszont elegendő egy olcsóbb gitárra.

4: kiegészítők. gitárkábel, pengető, állvány, esetleg állvány a kombónak, gitár heveder...

5: Facebookon regisztrálj a legnagyobb gitáros csoportba. Kérdezz. Segíteni fognak. Minél nagyobb marhaságot kérdezel, annál többen. Nem kell félni a nemtudástól, csak az történhet, hogy tudássá lesz.

6: Használt hangszert vegyél. Hirdetési oldal:


[link]

2019. nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Waff ***** válasza:

Én is a használt piacot javaslom->GS fanatic oldal.

Mindenképp humbucker (dupla tekercses) hangszedő is legyen a gitáron ha metált is játszanál.

Mondjuk: [link]


Multieffekt szerintem első körben teljesen felesleges...ami kellhet talán alap effekt (torzító, reverb, chorus, delay...) egy kis modellezős kombóban benne van.

Pl: [link]


Heveder, kombó-állvány(wtf?????) megintcsak hülyeség szerintem, első körben úgyis otthon, ülve fogsz gitározni próbálgatni.

Ami tényleg kelleni fog az még egy kábel, 2-3 különböző vastagságú pengető...és egy hatalmas adag határozottság és lelkesedés :)

2019. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!