Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Volt valakinek csuklófájása a...

Volt valakinek csuklófájása a gitározástól?

Figyelt kérdés

Én 9 éves korom óta gitározok, nem emlékszem rá, hogy valaha is probléma lett volna a kezemmel, most 24 vagyok, és pár éve van az, h néha megfájdul a csuklóm a gitározástól. Mostanában mondjuk gyakrabban. (az a kéz amivel a húrokat fogom.)


Szokott időnként roppanni is a csuklóm, bár az régen is volt. Úgy érzem, h a középső ujjammal is van valami.


Nem erős fájdalom egyébként, normálisan mozognak az ujjaim. De érzem, h valami nem úgy van mint volt.


Valakinek volt már hasonló valamikor?



2019. nov. 21. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elején mikor Barré akkordos korszakom volt. Hál' Istennek leszoktam róla...
2019. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nálam nem az erőltetés a probléma, mert 9-es húrokat használok elektromos gitáron alacsony húrmagassággal.


De volt idő, amikor egy olcsó akusztikus gitáron is játszottam, és akkor még nem volt ilyen problémám. Az elején mondjuk fájt, meg hamar elfáradtam, de aztán megerősödött annyira a kezem h utána nem volt ilyen. Most meg kb semmilyen erőfeszítést nem kell tennem 9 es húroknál, és fáj.

2019. nov. 21. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Volszinű a rossz kéz tartásod miatt. Nem feltétlen az erőltetes, de ha rossz a kéz tartásod az tud hasonló érzést kiváltani mint az erőltetés
2019. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a kéztartás miatt fáj. Próbáld meg, hogy a váll ne emelkedjen fel, a könyök picit előretolva, és gömbölyű én hajlított ujjak, hogy a fogás se legyen lapos. Ez alól persze a barré kiv4létel, de a többi ujj akkor is szépen, ívesen. Illetve a tenyérrel ne szorítsa rá a fogólap oldalára. (Tudom, hogy elektromos gitár, de próbálj közelíteni a klasszikus gitáros kéztartáshoz, az is segíthet, illetve a bemelegítés)

Érzetben, és valójában is a húr "belső felületét" érintsd inkább, tehát ne totálisan felülről próbáld rászorítani a fogólapra, hanem inkább a basszusok felőli oldalra tedd az ujjad, akkor kisebb energiát kell beleölni a húr lefogásába. (Remélem, ez így érthető)

2019. nov. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!