Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért negatív, brutális, vad,...

Miért negatív, brutális, vad, groteszk, rossz dolgokról szól a rock metál goth stb zenék többsége?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék nagyon szeretem ezeket a zenéket, mint zene. A dalszövegek többségét nem értem. Amelyeknek értem a címét valamennyire vagy sikerült nagy nehezen fordítást szereznem viszont annyira negatívak, hogy nem tudok azonosulni velük. Ami nekem baj, mert szeretem a stílust. Sőt egy ideje gitározok is, de a dalszövegek a negativitásuk miatt távol állnak tőlem, így nem tudok együtt zenélni másokkal vagy olyan dalszöveget írni ami belepasszol a stílusba, pedig nagyon szeretnék.

Néhányan mondják nem mindegyik dalszöveg negatív, de ami pl csalódásról szól végeredményben számomra az is rossz élmény. Plusz ott vannak a csajozásról, bulizásról, italozásról szóló dalszövegek. Én elég szolid életet élek, szóval ez se az én világom. Hogy tudnám megtalálni a stíluson belül a nekem megfelelő szövegvilágot? Elég rossz érzés, hogy a zene több, mint nagyon bejön, de a szövegekkel nem tudok úgy azonosulni, mint a többi rocker, metálos. Nem tudom miért van így, de elvagyok keseredve.

Még a stílus megjelenése is tetszik, igaz magamon csak szolid mértékig van jelen. Koponyás, szegecses cuccokat vagy valami durvább lemezborítót ábrázoló felsőt nem tudnék elképzelni magamon, az nagyon nem én lennék :(



2019. nov. 24. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerűen rosszul keresel. Például egy Hammerfall - Hearts On Fire, Eluveitie - The Call Of The Mountains, vagy épp egy Ossian - Hangzavarban a harmóniát mitől vad, vagy mi negatív van bennük? Régebbi számok között is ott a Dinamit - Tinédzserdal, P. Mobil - Szerettél már szamuráj, stb...
2019. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tom Benko ***** válasza:
100%

Mert így engedik ki magukból az előadók ezeket a témákat, és így tudják a hallgatók is kiengedni magukból a negatív érzéseiket. Másrészt a stílusjegyek is erősen ezt az irányt segítik.

Dalszerzőként viszont ne az izgasson, hogy belepasszol-e a stílusba, mert abból iparosmunka kijöhet, de műalkotás aligha. Ha goth stílusban akarsz bulizós dalt írni, tedd azt. Majd lesz, akit ez érdekel, és eljátssza veled.

2019. nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Mert a metálnak b*szó attitűde van. Gondolj bele milyen lenne az összkép ha a dobokon menne a duplázás, a gitár riff letépi az arcod, a basszust érzed a gyomrodban, erre az énekes elkezd pop hangon arról énekelni, hogy milyen szép az élet. Nem lenne túl metál. A boldog témákat inkább a popban keresd. Így csak azt fogod elérni, hogy pózernek titulálnak
2019. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Power metal? Abban semmi ilyesmi nincs.
2019. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a negatív...
2019. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
A Bathory szerintem pl egy tök panteista szemléletű természet közeli témákal is foglalkozó zenekar. Ajánlom neked
2019. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem értelmezés kérdése inkább.


Sixx: A. M. - This is Gonna Hurt, Sixx: A. M. - Lies of The beautiful people, Sixx: A. M. - Skin, New Years Day - MissUnderstood, Slipknot - The Devik in I -> Ezek mind elfogadásról szólnak, arról, hogy a társadalom előszeretettel rekeszti ki azokat, akik másmilyenek, de nem szabad ezzel foglalkozni, nem minden a külső, nem minden az első benyomás. Fogadd el önmagad úgy, ahogy vagy, légy önmagad. Mindenkiben van jó és rossz, nem letagadni kell, hanem önismeretet mutatni, kibékülést a pozitív és negatív preferenciáiddal.


Skillet - Sick of itt, Sixx: A. M. - We will not quietly, Bullet For My Valentine - Dignity, Bullet For My Valentine - You Want a Battle? -> Állj ki magadért, ne hagy hogy bántsanak, térdre kényszerítsenek, legyen erőd és önbizalmad.


Skillet - Feel Invincible -> Erős vagyok, legyőzhetetlen vagyok, motiváló dal



Ezek meg tényleg csak első blikkre ugrottak be, mert ezeket hallgattam legutóbb.

2019. nov. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd a Cure pl kifejezetten habos szerelmes. Friday I'm in love?


The Damned nagyon sokmindent csinált, pl Eloise sztem vidám hangulatú.


Faith and the Muse balladákat csinált, meg misztikus elvont témákat. Pl Battle Hymn?


Adam Ant - prince Charming


Lene Lovich - LuckyNumber


Sisters of Mercy nagyon drogos zene, de hangulatában nem depresszív


Siouxsie and the banshees - hong kong garden

2019. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A sok értelmetlen divat-death és divat-black bandákat, meg az egyéb, csak a hírnévért vagy szintén, a trendiségért játszó bandákat én nagyon utálom...


Viszont aki tényleg alkot, akar mondani valamit, valós, de sajnos sokszor rossz dolgokra felhívni a figyelmet, azok a jók. Így vezetik ki magukból a feszültséget, hívják fel a figyelmet általános emberi problémákra, fájdalom kifejezőeszköze. Illetve, van aki átcsap filozofikus irányba, mer és akar is gondolkodni az élet és halál mikéntjén, és nem ritkán kemény mélységekbe merülve.


Ez sokaknak emészthetetlen, vagy csak nehezen, mert nem mer belegondolni, nem akar azonosulni vele, inkább hallgatja a már említett könnyű, laza popdalokat, amolyan "minden-happy" érzést keresvén.


Példák:


Neaera - német death metal, témája: társadalmi problémák, politika pl. "Definition of Love"

Dust in Mind - ugyanaz mint a fentié, nézz meg egy-két videoklipet és megérted. Sokan nem értenék, ill. nem értik. pl. "This is the end" és az "I am different"


Ott a sok pagan zenét játszó északi banda, ők őseik előtt róják le tiszteletüket, illetve sok olyan van, ami tiszteli és féli a természetet, ahogyan sok black metal előadó, banda is. Ezt ma már elfeledtük sajnos...


Még hirtelenjében tudom említeni az egyébként még metal körökben is nehezen emészthető Lorna Shore együttest, különösen az Immortal albumot. Elég kemény dolgokról van szó benne, és sajnos sokan tényleg így élik életüket, így éreznek ahogy ők.


Na, nem sorolom tovább.

2022. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!