Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő, míg valaki megtanu...

Mennyi idő, míg valaki megtanul gitározni akusztikus, elektronikus és basszusgitáron? Főleg a különböző Rock és Metál műfajokra vonatkozva kérdezem (pontosítani fogok)!?

Figyelt kérdés

Kötelező akusztikussal kezdeni?


Ezt leszámítva, minimum és maximum mennyi időbe telik kb amíg valaki megtanul játszani


Rock esetén:


Pop Rock, Punk Rock (gondolom ez a legkönnyebb)


Blues rock (ez nehezebb egy szinttel)


gondolom nehézségi szint után jön a Pszichedelikus


és ahogy másoktól hallottam, a Jazz fúzió és Progresszív rock a legnehezebb.


Metál esetén:


Gondolom a legkönnyebb a Heavy és Power


nehezebb a Black és a Thrash


legnehezebb Death és ugyancsak mint a Rocknál a Progresszív


Azért kérdezem, mert hallottam, hogy valakinek több mint 5 évébe került míg megtanult a nehezebb Metál műfajokban gitározni. Külön kérdezem, tehát egyszerre csak 1 gitár fajtára vagyok kíváncsi.


2019. nov. 26. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Fáj a fejem az ilyen hülye kérdésektől.

Nem mindegy mennyire vagy fogékony erre a hangszerre, másrészt van-e zeneelméleti tudásod.. illetve mennyi időd van rá. Ezek nélkül nagyon nehéz lesz válaszolni komolyan már..

2019. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A sorrendben is van több dolog amivel n igazán értek egyet, de rengeteg dolgon múlik. Mint előttem említettek az elméleti tudás érzék, de kezdő tanulási módszertől és tanártól is, meg még kismillió dolgotol.
2019. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez alatt, mialatt leirtad a kérdést két punk dalt megtanulhattal volna...
2019. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell stílusokat külön megtanulni, ha csak el akarsz játszani pár számot. Egy sarkított példa: perfekt vagy jazzben, akkor semmilyen szám eljátszása nem fog gondot okozni.

Minimum két év kiemelkedően megtanulni, de aki lusta, annak ez 10 év is lehet.

2019. nov. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az adott stílusban játszani pedig... ha tud az ember egy bizonyos fajta metált játszani, akkor már csak pár lépés elsajátítani egy másik metálműfaj jellemzőit. Ugyanígy rocknál, bluesnál stb.
2019. nov. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

1. Nem értem minek kell bele menni ebbe, hogy mi nehéz mi nem. Egy olyan családban ahol a gyerek C. Parkeren nő fel, nem fog gondot okozni a blues, jazz stílusok elsajátítása ha majd hangszeren kezd tanulni. (Én láttam már ilyen példát). Viszont egy Katy Perry, Lady Gaga, Ed Sheeran fan családban felnövő ember már nehezebben lesz fogékony a Bluesra vagy a Jazz-re, sőt a metálra is.


2. "...mert hallottam, hogy valakinek több mint 5 évébe került míg megtanult a nehezebb Metál műfajokban gitározni."


Minek ragadsz le ilyeneken? Fog meg a hangszert és játsszál b+, mit p**ölsz ilyen baromságokon.

2019. nov. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most őszintén.. akik tudnak hangszeren játszani. Az elején foglalkoztatok azzal, hogy mennyi idő eljutni egy "olyan szintre"? Vagy csak én vagyok ilyen értetlen és YOLO, hogy csak elkezdtem dalokat megtanulni amik megtetszettek anélkül, hogy valakit megkérdeztem volna hogy mennyi idő alatt leszek GuitarHero? :D
2019. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

"Egy olyan családban ahol a gyerek C. Parkeren nő fel, nem fog gondot okozni a blues, jazz stílusok elsajátítása ha majd hangszeren kezd tanulni. (Én láttam már ilyen példát). Viszont egy Katy Perry, Lady Gaga, Ed Sheeran fan családban felnövő ember már nehezebben lesz fogékony a Bluesra vagy a Jazz-re, sőt a metálra is"


Ez nettó hülyeség, egy Charlie Parker fan család gyereke is lehet full béna bármilyen zenéhez, vagy még akár utálhatja is a jazzt, ahogy egy Lady Gagán és Katy Perryn felnőtt valaki is lehet fogékony bármilyen más műfajra, és lehet tehetsége a zenéléshez. Lady Gaga amúgy történetesen jazz énekesnő is. Just sayin.

2019. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az nem fog úgy menni hogy lecsücsülsz otthon a gitároddal, majd felállsz 5 év után hogy megtanultál gitározni.

Kezdetektől fogva kell valaki, egy társaság aki motivál akikkel tudsz zenélni, gyakorolni, fejlődni, fellépegetni.

2019. nov. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8: picit félreertetted amit mondtam. Nem azt mondtam, hogy ha valaki nem jazzen nő fel az bena zenész lesz. Csak annyit mondtam, hogy fogékonyabb lesz rá, mert a vérében lesz.
2019. nov. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!