Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudtok jó ötleteket, hogyan...

Tudtok jó ötleteket, hogyan tanulhatnék meg könnyebben angol dalszöveg (ek) et?

Figyelt kérdés
Van egy szám ami nagyon tetszik, de angolul van és nehezemre esik bemagolni. Csak hallásból tudok egy-két mondatot eltalálni. Van valami jó módszeretek?

2019. nov. 27. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtanulsz angolul, akkor nem fog nehezedre esni bemagolni őket.
2019. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd a szövegét is közben, és akkor jobban rögzül.

Meg egyébként szal tényleg nem rossz , ha érted is.


De egyébként, én pl egy orosz dalból úgy tanultam meg részt, meg egy szlovákból is, hogy leírtam fonetikusan, és nem foglalkoztam a jelentésével. :) Tehát hogy hallás alapján magyarosan leírtam. :)

2019. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*de egyébként vannak olyan weboldalak is, ahol fordítanak szövegeket;


meg a youtube-on is vannak ilyenek, hogy ott van a szám,és megy alatta a magyar felirat. pl XYelőadó: Zenecím magyar felirattal


És akkor szal tehát tudsz ilyeneket


Meg ott van a googlefordító, meg webforditas.hu Webforditásnál ha hosszabb szöveget akarsz, akkor át kell kattintanod a szótárról, de egyébként egyenként is lehet de szerintem úgy hosszadalmasabb

2019. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Ki fogom próbálni őket. Beszélem amúgy az angolt, csak hát egy magyar dalszöveget számomra mégis csak könnyebb megtanulni.
2019. nov. 29. 23:22
 5/7 anonim ***** válasza:
A titok csak annyi, hogy nagyon kell szeretni a dalt, és az ezredik ismétlésnél már menni fog fejből is. Sokat kell gyakorolni. Mint gyerekkorban a mondókát.
2019. nov. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Imádom a dalt. És minél többször meghallgatom, egyre többet megértek belőle.
2019. nov. 30. 04:12
 7/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban negértek, hanem megjegyzek.
2019. nov. 30. 04:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!