Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nektek melyik lánynak a...

Nektek melyik lánynak a zenéje illetve hangja tetszik jobban?

Figyelt kérdés

[link]


Lehet az én ízlésemmel van a gond, vagy a hallásommal, de nekem az elsőtől egyszerűen kiráz a hideg, annyira jó hangszíne van meg úgy az egész, a szöveget is értem, a második viszont valahogy nem vált ki belőlem semmit. Nem hogy a mondania valóját nem értem, de maga a zene sem, se a hangja nem fog meg, mégis ő nyerte nem is olyan kevés ponttal. Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye.



2019. dec. 3. 12:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Lehet hogy teljes verzió jobb lenne, mert az elsőből alig mutat valamit.


Mindjárt megkeresem őket.

2019. dec. 3. 12:17
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


(Remélem jók a linkek)

2019. dec. 3. 12:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Az elsővel kapcsolatban igazad van. A másodiknak is van hangja és tudja is használni, a dal viszont visszafogja, nem tud benne megfelelően kibontakozni. Nem tudom, hogy magának írta-e a dalt vagy más írta neki (a 2008-as JSECben még az volt a szabály, hogy magadnak kellett írni), de ha magának írta, akkor inkább másra kéne ezt a feladatot bízni.
2019. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"A másodiknak is van hangja és tudja is használni, a dal viszont visszafogja"


Igen, én is teljesen így vagyok vele. A tehetségét nem vitatom, de ebben a dalban nem kell nagyot énekelni, számomra ez inkább egy ilyen tini dal, modern vagy én nem tudom. Az első viszont valahogy sokkal jobban emlékeztet ezzel a dallal egy nagyobb, elismertebb énekesre. Plusz az, hogy egyébként 11-12 évesen úgy énekelni ahogy ő, meg ahogy a 2017-es Ukrán Voiceban 10 évesen énekelte a Stone Cold-ot és az összes többit, szerintem fantasztikus. Szerintem sokan el is felejtették, hogy ő 12 évesen énekelt ilyet, a másik viszont 16 kb? Vagy 17? Nem tudom pontosan. Azért ez is sokat számít a szememben. De ugye ez egy ilyen verseny. Meg sokminden bele szólhat ebbe igazából...

2019. dec. 3. 18:02
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Ezek nem énekesnők, ezek gyerekek.

Csodálatos, mondhatom... mutálás előtt tönkrezúzni a hangjukat borzasztó technikával, utána pedig mehetnek a pszichiátriára, mert nem tudnak megnőni normális felnőtt emberré, és még attól is megfosztják őket, amiben kiteljesedhettek volna. Az egy dolog, hogy most hogy énekelnek... de ha pont ezt az időszakot végigkajabálják, semmi nem marad belőle, még csírájában megölik a hang lehetőségeit.


1.: A mély hangoknál nagyon durván gombócozik, - látszik, hogy alig jönnek ki neki, mégis kipréseltetik vele, valamint végigordibálja az egész dalt, amitől az én torkom fájdult meg. Egyébként nagyon emocionálisan, tisztán énekel, és a hangja alapján lehetne is belőle valami, de borzasztó a technikája. Pont ez az az időszak, amikor még nem (szakmaiatlan) hangképző tanárok tömkelegére lenne szüksége, hanem arra, hogy még pár évig pihentesse, ha ezt szeretné tanulni és ebből akar élni.


2.: Na... ez pedig a tipikus eset, amikor a pénzes vállalkozó nem túl sok tehetséggel megáldott kislánya könyörög az apjának, hogy hadd vegyen fel stúdióban egy klipet, majd felvernyogja, alaposan korrigálják, majd leforgatják hozzá a klipet is. De maga a dal is unalmas, lapos, harmóniákban nem túl gazdag, primitív. Ez a kiscsaj is úgy ordibál, mint aki még az életben nem vett levegőt.

2019. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Mint enekes. Mindketto tud enekelni, de ez egy ilyen versenyben kotelezo elvaras. Az elso nekem amiatt tetszett jobban, mert elkepeszto, h kislany letere milyen mely hangokat tudott erolkodes nelkul (nem is ertem mirol beszel az elottem levo) kienekelni. A hangszin meg teljesen szubjektiv dolog es onmagaban nem is az enekleshez tartozik, az alapjan nem lehet senkirol eldonteni, h jobbe vagy rosszabb. A hamissag ami fontos es az utem, na meg hogy mekkora az adotr egsen hangterjedelme es mennyire tud benne otthonosan mozogni. Donteni nyilvan nem lehet, mivel egyik se enekel hamisan es a masodiknak nem volt lehetosege megmutatni, h mekkora a hangterjedelme es hogyan hasznalja. Viszont nalam a mely hangok miatt az elso nyert, mint eloadas.
2019. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 Valamiben egyetértek valamiben nem. Azért megint leírom, hogy az első itt mégcsak 11-12 éves, nyílván sokat kell még fejlődnie, nem tökéletes, de a korához képest olyan hangja van, ami elég ritka a világon. Az pedig, hogy ráerőltetik szerintem hülyeség, mert aki valamennyire nyomon követi őt, az tudja, hogy ő ezt nagyon szereti csinálni. Meg szerintem a másik lány is. Az meg, hogy ennyi idősen pihentetnie kéne a hangját szerintem megint hülyeség, mert a legtöbb énekes ennyi idősen már rég énekelt mégha nem is színpadon, de tanult, ment ének tanárhoz, stb. Jacko is hány évesen kezdte?


A másodikban pedig abban nem értek, hogy szerinted semmi tehetsége nincs. Annyira nem tudom ki ő, de hallottam már őt is énekelni és nem, egyáltalán nem tehetségtelen, egyszerűen csak ez a dal nem olyan, ami hozzá való. Viszont abban egyet kell értenem, hogy itt a pénz is közre játszott valamennyire szerintem.


Azt pedig egy szóval sem írtam, hogy ők énekesnők.

2019. dec. 3. 20:01
 8/12 anonim ***** válasza:

5#-ös vagyok, nem mellesleg klasszikus énekes.

A rossz technika sokkal nagyobb gát az éneklésben, mint a szimpla “hamisság”. Mert az utóbbin a zenei hallás, szolfézs, zenei írás-olvasás, tiszta intonáció fejlesztésével lehet segíteni, de aki egy ilyen borzasztó technika áldozatává válik (attól meg lehet szép, tiszta hangja), ott idővel komoly gondok lesznek. És ezt lehet, hogy egy laikus nem szúrja ki, lehet, hogy jól, szépen hangzik, de ha nem tanítják meg neki, hogy erőlködés, préselés, fojtás, mindenféle káros mechanizmus nélkül mit csináljon, nem lesz mindig így. PLÁNE ha ezt a mutálás időszakában teszik meg vele.

10-14 éves korban (kinek mikor) még bőven a mutálás időszaka van. Az, ha egy felelőtlen tanár ebben az időben berakja egy nagyon rossz irányba a hangját, annak borzasztó következményei lehetnek. A hangszalag ideig-óráig tolerál... majd szét is nyílhat, sőt le is bénulhat... elképesztően drasztikus mértékben.

2019. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Az az igazság, hogy itt bárki mondhatja bárkinek magát, te ezt vallod, mások meg, akik elvileg szintén énekelnek, azt vallják, hogy iszonyat jó a technikája ennek a gyereknek. Akkor kinek higyjek? A fülemnek. Szerintem még mindig nem a technikájával van a baj, hanem csak annyi, hogy fiatal és fejlődnie kell még és fog is még sokat. Esetleg még meghallgathatsz más számokat tőle, ha esetleg még nem tetted és meglátjuk, hogy ugyanúgy fogod-e gondolni. Nyílván más a Kazakh nyelv is, mint az angol, lehet emiatt is gondolhatod, hogy rossz a technikája, nem tudom.
2019. dec. 3. 21:03
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Ezt birom a legjobban. "Mindegy, hogy hamis, csak jol adja ki a hangot". Persze, mert milyen szepen szol az az a hang ami valahol az A es a A' kozott szolal meg. Ez a tipikus xfaktoros enektanar filozofia. A hallas meg egyaltalan nem javithato. Vagy valaki olyan hallassal szuletik amivel lehet enekelni, vagy nem. Hiaba van a sok cikk, en meg egy enekleshez nem erto gyereket se lattam aki kesobb korus tag lett vagy erted.
2019. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!