Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fáj az ujjam a Bass gitárról,...

Fáj az ujjam a Bass gitárról, valami megoldás?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a Basszusgitározást, és nagyon megfájdúltak az ujjaim ahogy tartottam az akkordokat. Nincs erre valami hasznos tipp, vagy megoldás? Előre is köszi.

15/f



2019. dec. 3. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A basszusgitáron jellemzően nem akkordokat játszunk.

2. Természetes, hogy fájnak az ujjaid, néhány nap múlva hozzászoksz majd a terheléshez.

2019. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bocs, csak még keverem.

😂

Köszi a válaszod

2019. dec. 3. 21:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Majd megszokod, csak csináld
2019. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát senki nem mondta neked, hogy az elején bizony fájnak majd rendesen az ujjaid?
2019. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezt valamiért nem mondták.😂
2019. dec. 4. 18:55
 6/13 kojee ***** válasza:
51%
Ahogy ìrták is már, az kezdet mindig nehéz. Tanuld a helyes kèztartást, ès ne szorìsd a húrokat erősen a nyakra, ez általában segìteni szokott
2019. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Hasznos tipp? van ,el kell sajátitani a helyes tehnikát.Akkordokat a basszusgitáron ? lehet fogni ,viszont ahhoz ismerni kell az akkordok felépitését,amihez zeneelmélet kell,de a gitáron fogott akkordok ezen kivitelezhetetlenek.Mert itt általában 4vagy 5húr van a gitáron pedig 6.Továbbá a basszgitáron az alacsony fekvésekben nem lehet akkordot fogni mert a mély hangok nem szólnak jól.Ha mégis ezt szeretnéd akkor a 12-ik veksvéstől érdemes akkordokat fogni.Alatta max decimával tudod ezt pótolni.Tudom miről beszélek mert én akkordozom a basszusgitáron .Van ,hogy duózok egy énekessel,én kisérem de amint emlitettem ehhez komolyabb tudás kell.Konzi után már könnyű de én is a nulláról indultam.....ajánlom Lisztes László vagy Temesi Berci leckéit amit el tudsz érni a neten.Ők elmagyarázzák a helyes kéztartást...
2019. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
tehát úgy képzeld el,hogy a gitár nyaka a basszgitár 12-ik fekvésétől kezdődik.Ahol már lehet akkordokat fogni...csak itt jön a kérdés.Mi az akkord? mennyi hangból áll.Elárulom: vagy 3-as hangzat vagy 4-es hangzat...van ettől bonyolultabb is de ebbe nem menjünk bele.3-as hangzat -3hangból áll a 4-es pedig négyből.Pl C-dúr -CEG-ez egy hármas hangzat,viszont vannak a 7-es akkordok pl.C7- CEGBb -ez már egy 4-es hangzat. De tényleg ha basszusgitározni szeretnél ezzel egyenlőre ne foglalkozzál....hanem a sima kisérést tanuld meg ahol általában egy szólamban kell játszani és persze a helyes tehnikát....
2019. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne basszusgitározz, akkor nem fog fájni.
2019. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszadóra ne hallgass....ez a legegyszerűbb tanács: ne basszusgitározz......el kell sajátitani a helyes tehnikát,erre való a tanár aki majd rávezet.Ez olyan mint a sport.....fokozatosan kell fejleszteni magad és először nem szabad sokat gyakorolni,mert akkor jön az inhüvelygyulladás....ami nagyon kellemes.Éppúgy mint a sportban pl.először biciklizel 5Km -t aztán 1O-et és tovább.Ezt példának irtam.És nézd meg Temesi Berci videóit a neten ,hidd el sokat fog segiteni
2019. dec. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!