Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki tud könyvet zeneelmélet...

Valaki tud könyvet zeneelmélet tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Itthon próbálkozom gitár tanulással (elég jó a hallásom és a technikai része is jól megy), de konkrétan nulla a zeneelméleti tudásom. Kerestem ezzel kapcsolatos cikkeket, de sehol sem találtam olyat, ami abszolút a nulláról kezd el magyarázni, így hát semmit nem értek. (iskolában nincs lehetőségem zenét tanulni). Valaki esetleg tud valami ilyesmi kiadványt? Vagy aki konyít hozzá le tudná nekem írni, hogy egyáltalán merre induljak? Előre is köszönöm!

2019. dec. 16. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan gitáriskola (könyv), amely zeneelméleti alapokat is tartalmaz. Hogy magyar nyelven találsz-e ilyet, nem tudom. Menj el egy hangszerboltba, és nézegesd a kiadványokat!
2019. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:

"Kerestem ezzel kapcsolatos cikkeket, de sehol sem találtam olyat, ami abszolút a nulláról kezd el magyarázni, így hát semmit nem értek."


Akkor valamit nagyon elrontasz. Milliószámra - ha tudsz angolul, milliárdszámra - vannak a neten anyagok a témáról, és ezek 99%-a az abszolút alapoktól kezd magyarázni. Konkrétan izzadni kell hogy valaki olyat találjon, ami nem.

De komolyan, google és ennyi, ennél egyszerűbn dolog nincs.

2019. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
elég sokat kerestem Írott és videó formában is, de az én tudásom, mint mondtam 0. Egyáltalán nem látom át hogyan épül föl a dolog, úgyhogy hiába magyarázzák milyen skálákban milyen hangsorok vannak és hol, mert azt sem tudom gyakorlatilag mi az hogy hang
2019. dec. 16. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Általános iskolában nem tanultál zenét még? Valamilyen szinten kellett, ha már írni tudsz... Szóval füzetek elővétele?

A hangokról még wikipédián is olvashatsz.

2019. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak a magyar nyelvű játszik? Angollal tele van a youtube, azt tudom.

Azt meg nem kell tudnod hozzá, hogy mi az a hang, de ez amúgy alapműveltség (nálam legalábbis). Szóval akár az ilyen alapokat még wikipédián, vagy egy egyszerű google keresésben is megtudod.

Ha "jó a hallásod és a technikai része is jól megy", akkor valamit csak tudsz... Inkább mondd el, hogy pontosabban mire vagy kíváncsi? Pont hogy a dúr skála mindennek az alapja. Azon mit nem értesz?

2019. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Angol

Rick Beato: The Beato Book 3.0

2019. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Beírtam a Zuglóban a gitáriskola kezdőknek szavakat, és a képtalálatokra mentem.

Szerintem ilyeneket keresel.

2019. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Gugliba! Csak ez a sz@r kijavította.
2020. jan. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(: Zúgló és Google :)

Ez jó!

2020. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális a kérdésed, én találtam egy könyvet, ami ezzel kapcsolatos lehet. Nagyon régi (1952), de talán egy része hasznos lesz: Weiner Leó - Az összhangzattan előkészítő iskolája

Azért kerestem, mert én is szívesen megtanulnék hangszeren játszani, de a kottaolvasásról semmit nem tudok. Az énekóra nem igazán erről szólt nálunk.

2020. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!