Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretném be indítani A DJ...

Szeretném be indítani A DJ karrieremet. Csak nem tudom, hogyan fogjak hozzá. Az elő képzettségem még nincs meg hozzá?

Figyelt kérdés
Milyen feltételei vannak? Mennyi kezdő anyagi tőke kell hozzá? Mennyibe fájna nekem egy otthoni házi stúdió?

2019. dec. 26. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Nem tudjuk a mit tudsz és mit nem, nem tudjuk, mekkora a kereted, mivel rendelkezel, vannak-e kapcsolataid, merre laksz (mert ugye nyilván arrafelé kezdenéd) és hogy milyen lehetőségeid lennének ott...d

A legjobb az lenne, ha a megfelelő csoportokban/fórumon kérnéd ki aktív DJ-k véleményét, esetleg lebeszélnél pár személyes találkozót és részletesen beszámolnál mindenről nekik és úgy talán tudnak segíteni.

2019. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vizsgára gyúrj első körben, ha nincs!
2019. dec. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pályakezdő tutorial: [link]
2019. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakmabeliként szólok most hozzá.


Alapvetően 2 féle DJ van.

A rezidens DJ-k, akik egy adott helynek állandó DJ-i, ha nincs "sztárfellépő", akkor ők zenélnek egész este. Ők kezdik a bulit, ő nekik kell megadni a hangulatot. Ők egy este zenélnek 5-6-7-8 órát is! Buli elejétől végéig.

Másik pedig a "sztárfellépő" vagy utazó DJ, akiknek van nevük, akiket meghívnak zenélni azért mert ők azok akik, járják a klubokat, diszkókat, fesztiválokat, az emberek kimondottan értük mennek el az adott buliba, mindenhol van 1-1,5 órájuk főműsoridőben, és mennek tovább (vagy haza).


Na mármost. Rezidens DJ-k nem akasztanak le túl nagy pénzeket. Viszont minden helynek megvan a rezidens DJ-je. Ha csak nem újonnan nyílik. Ezeket a rezidenseket full kezdőként nem fogod kitúrni, azt szinte garantálom. De még ha vér profi vagy, akkor sem. Hiába mész oda a hely tulajdonosoz, hogy figyu, szeretnék itt zenélni. Az lesz a válasz, hogy bocsi, van már rezidensünk.


Úgyhogy én inkább a második opciót céloznám meg, mint fellépő 1-2 órás szettekkel. Ehhez visszont valamit le kell tenni az asztalra. 2 szép szemedért nem fognak neked lehetőséget biztosítani fellépni. Szerintem elengedhetetlen manapság, hogy legyen saját zenéd., különben egy leszel a többi "hullócsillag" közül. Legyen egy saját stílusod, branded, amit el tudsz adni, hogy fellépni hívjanak. Úgyhogy őszintén mondom, ha nincs benned ambíció a producerkedés irányába, akkor a DJ-zés szerintem megmarad hobbi szinten otthon. Legalábbis karriert beindítani nem nagyon fogsz tudni.


Első lépésként próbáld ki. Vegyél egy olcsóbb (100 ezer alatti) controllert, azon tanuld meg az alapokat, hogy mit is csinál technikailag egy DJ. Ezek egy számítógépre / laptopra kötve működtethetők, és tudnak mindent, ami kell. 50-70 ezer körül kapni valamire valókat, két hangszóró kell hozzá, és kész.

Aztán ha ez megvan, adott a tudás, azután gondolkodj csak, hogy hogyan tovább. Előtte kár bármi máson rágódni.


Házi stúdió alatt meg nem tudom mit értesz sajnos.

Egyébként a világ összes pénzét el lehet költeni DJ illetve stúdió felszerelésre. Kezdő anyagi tőkére én azt mondanám hogy: 70 ezres Dj controller, egy valamirevaló laptop - legyen mondjuk 150 ezer, meg valami hangfal, legyen 50 ezer.


Esetleg ha van ismerősöd, kérd meg mutassa meg, had próbáld ki, stb. Mielőtt megveszed, azért járj utána, nézz videót, próbáld ki, ha van rá lehetőség. Lehet kibánod magad az egészből 2 hét alatt, aztán a nyakadon marad a cucc :D.

2019. dec. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!