Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a C9 és a...

Mi a különbség a C9 és a Cadd9 akkordok között?

Figyelt kérdés
Illetve az C2 és a C9 között?

2019. dec. 27. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Rákerestél google-ben, mielőtt feltetted a kérdést? Vagy minket akarsz dolgoztatni?


Parancsolj: [link]

2019. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Menj már innen. Nem tudok angolul azért tettem fel a kérdést, mert magyarnyelvű magyarázatot nem találtam. Ez pedig egy magyarnyelvű fórum. Bocsi hogy bárkit is megdolgoztatok pár karakter legépelésével.

Azóta a logikája nagyjából rájöttem szerintem, csak nem vagyok benne biztos:


a 9-es akkordba a szeptimet is bele kell fogni az add9-be pedig nem, hanem csak a nagyszekundot - Cadd9 - esetében D. Így csak egy eldöntendő kérdés lett ebből: Jól mondom? Amire marha sok meló lehet válaszolni...


A C2 akkordot viszont még mindig nem értem mi érteleme. Nem egyenértékű a C9-el? Úgy logikusabb lenne.

2019. dec. 27. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
A 2 a hagyományos összhangzattanban valójában a 7 megfordítása, mert a kettő együtt oktávot ad ki. Tehát a C2 a klasszikus logikát követve BbCEG (vagyis C/Bb akkord). DE mivel az akkordos kotta nem ezt a logikát követi, ezért a C9 vagy Cadd9 CEGD akkordot jelöl (hozzáadott 9-edik hang). C2 esetén én CDGE-t játszanék, üres D-húrral, de sok kottában ugyanúgy C9 helyett használják. C97 vagy C9/7 jelölésnél a 7-et is hozzá kell játszani.
2019. dec. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a korrekt választ!
2019. dec. 27. 22:26
 5/8 A kérdező kommentje:
A 11-es és a 13-as akkordokat is el tudnád magyarázni? Van olyan hogy 10-es akkord? Vagy 10b?
2019. dec. 27. 22:28
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Felénk C9 a nónakkord jelölése, ami tartalmazza a szeptimet is. Cadd9 sima hármáshangzat hozzáadott nónával. C11 nónakkord és még 11, C13 meg C11 és a 13 hozzáadva.
2019. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
10b helyesen egy alterált dominánsszeptim 9#. Én így tanultam.
2019. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jólvan, kerdező, nem kell rögtön ugrani, sajnos egy elég gyakori forgatókönyv ezen az oldalon, amit írtam az első válaszban, könnyű feltetelezni. Rád ezek szerint nem vonatkozik. De akkor ne is vedd magadra.
2019. dec. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!