Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangszedő vagy potméter hiba?

Schefbakka kérdése:

Hangszedő vagy potméter hiba?

Figyelt kérdés

Még a nyáron vettem egy Ibanez RGA742FM 7 húros elektromos gitárt. Sajnos egyik hangszedő sem valami jó benne, de nem is tragikusak. Megkíséreltem egy hangszedő cserét korábban, de nem fért bele (Seymour Duncan Nazgulal próbálkoztam). A hídi hangszedőt használom a legtöbbet, ezt beállítottam fülre és egy fokkal elfogadhatóbb hangja lett a gitárnak, de van egy furcsa "csattogó" hangja, ami leginkább tompításnál hallható. Észre vettem, hogy ezt a "csattogást" a tone potméter valamennyire szabályozza, de el nem tünteti. Ami érdekes, hogy torzításnál kevésbé észrevehető, de tiszta játéknál folyamatosan jelen van ez a hang, és végtelenül zavar. Ez a hangszedő tulajdonsága lenne, vagy a tone potméter idézi elő? Potméter cserével megoldható lenne ez a probléma? Ha igen, milyen fajta potira érdemes cserélni, ami megéri? Esetleg, ha a potméter csere nem megoldás, létezik olyan hangszedő amire érdemes lenne esetleg kicserélni a mostaniakat és bele fér a gitárba?


További adatok a hangszerről:

Nyaki hangszedő: Quantum (H) neck pickupPassive/Ceramic

Hídi hangszedő: Quantum (H) bridge pickupPassive/Ceramic


A hangszedő ágyának mélysége kb 2cm

A potméter 500K típusú.


Sajnos laikus vagyok elektromos témában, bocsássátok meg ha kevés az infó vagy nem elég pontos. Ez esetben a kívánt infót megírom! A segítségeteket előre is köszönöm!



2020. jan. 1. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Én el nem tudom képzelni hogy milyen csattogásra gondolsz. Így csak a húr túl erős pengetésnél történő bundhoz verodese jut eszembe. Esetleg egy videót tudnál adni róla, vagy bármi támpontot.
2020. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Természetesen, parancsolj:


https://www.youtube.com/watch?v=3rpVB-QPDA4


Kapásból a videó legelején hallhatod, ahogyan az illető játszik a hangszeren egy a basszusgitár hangjára emlékeztető csattogás hallgató a hangszernél. Ez az a hang, ami engem zavar és lehetőség szerint likvidálnám.

2020. jan. 1. 20:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, de nincs timeban ez az illető.


A nyakát kéne beállítani. Lányos húrt használsz (9-es)? Amiatt is lehet. Próbáld ki vastagabb húrokkal vagy esetleg a húrlab magasságot is optimalizálni.

2020. jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahha, tehát nem is az elektronikában keresendő a hiba. Köszönöm a segítséget!
2020. jan. 1. 23:03
 5/8 Mojjo ***** válasza:
Nem állítottad te túl magasra a hangszedőt, nincs túl közel a húrokhoz?
2020. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írtak vagy a hangszedo van túl magasan, vagy a húr túl alacsony és vagy túl vékony húrt használsz így nem eléggé feszes. Esetleg ezeknek a keveréke. Egy hangszerésszel beállítattnám legalább egyszer.
2020. jan. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hangszerész, de valszleg kuka az egész gitár!
2020. jan. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magasan van a hangszedő, ez jól hallható is. Valamint "csaphat" a húr akkor ha domború a gitár nyaka, illetve ha nagyot állított rajta valaki.
2020. jan. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!