Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár fejlsztés?!

Szalagkorlát16 kérdése:

Basszusgitár fejlsztés?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most kezdtem el nemrég Basszusgitározni. Cort Action PJ basszusgitárra ruháztam be.

És így kezdőként csak érdekelne, hogy egy ilyen gitáron lehet pickup ot cserélni valami jobb fajtára, vagy húrt, de azt nyilván lehet. Ha húrokat szeretnék cserélni mit kell néznem rajta, melyik a jó fajta, meg pickup ból is? (kezdőként nem áll szándékomban még ilyeneket venni, csak érdekel).



2020. jan. 4. 01:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és ha esetleg lehet cserélni jobbra, akkor hallhatóan jobb hangzása lesz, vagy jobb lesz?
2020. jan. 4. 01:59
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár melyikben lehet cserélni. Húrt meg erősen ajánlott egy kb fél évente. Az Ernie ball elég jónak számít mundjuk, de ez egyéni ízlés, pint a pengető. A méret minél nagyobb, annál feszesebb. Hurbol a gyarit amúgy is érdemes cserélni. Vagy Elixit bevonatos elvileg tovább bírja, de ahhoz még nem volt szerencsém. Meg minden kepp érdemes hangszeresszel beállítattni. Ha új fajta (méret) húrokat teszel fel, is érdemes állíttatni. Hangszedőt is lehet, bár én nem gondolom annyira érdemesnek
2020. jan. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Vagyok. Annyit nem ér hogy érdemes legyen jó szedőket tenni bele, de húrt az érdemes cserélni így is. A hangja jobb lenne, és ha tervezed majd lecserélni, akkor lehet akár hogy amit ebbe veszel atteszed a kovetkeződbe, meg bármi ilyesmi
2020. jan. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. 🙂
2020. jan. 4. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizony nem jó hír, hogy el kell vinni hangszerészhez az új hangszert:( Ott fog kapni egy új húrkészletet, nyak beállítást, húrtáv, oktáv állítást és ha szükséges, akkor bundok síkolását, profilozását. Ezt nevezik nagy szervíznek. Ára kb 13-15ezer Ft+húrkészlet. Ha nincs ekkora baj, akkor a fele.


Hangszedőt lehet cserélni, csak nem érdemes. Olyan hangszerben van értelme cserélgetni a szedőket, aminek a teste is jól rezonál. Egy pártízezres hangszerbe ilyen befektetést én nem javasolnék.


Ha nem szeretnél hangszerészt megfizetni, akkor youtube videók garmadáját nézheted meg, hogyan kell oktávot, húrtávolságot, hangszedő magasságot állítani és húrt cserélni.

2020. jan. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!