Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Zene

A kérdés

Otthoni gitártanulás lépési?

Sziasztok. Elkezdtem gitározni, de otthon szeretnék megtanulni. Lehet suliban könyebb lenne, de a környékünkről már van tapasztalatom egy zeneiskolával, és amiatt ment el a kedvem a zongorázástól... Visszatérve a gitárra, most kezdtem az alap akkordokat tanulni. Ha ezt begyakorlom (kb 10-et) jönnek a váltások. Tudom ez soká fog tartani jól begyakorolni, de mi lesz a következő lépés? Számokat tanuljak utána? Azt ti hogyan szoktátok?

Kérdések hasonló témákban:
tanulás, egyedül, otthon, zongora, gitár, váltás, elektromos gitár, zeneiskola akkordok

jan. 15. 20:27  Privát üzenet  

A válaszok
Már három akkorddal tudsz számokat játszani. Ha megy az angol, a justinguitar.com oldalt javaslom.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 15. 20:32 Privát üzenet
Idiot guitarist boy nevű felhasználó válasza:

Elektromos vagy akusztikus? Én számokat a Songsterrel kezdtem, mindig a saját szintemen, majd egyre nagyobb kihívással járókat. Esetleg a skálákat sem árt, bár nekem az mindig kimaradt, csak nagyon alapszinten tudom őket.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 16. 02:27 Privát üzenet

Számokat úgy tanulok, hogy leírom pontosan a menetét, megtanulom az eredetivel együtt játszva, külön is, utána a leírtakat nem veszem már elő, mert fejből kell játszani.

Kábé ilyen egy leírt nóta:

Bikini: körutazáson a balkánon, csak dolgozni ne kelljen

Intro: am---/E---/dm---/E---/ x2

Vers1: am---/C---/dm---/F---/ x2

c---/D---/ x3

F---/E---/

dallam:am---/E---/dm---/E---/ x2

Vers2: am---/C---/dm---/F---/ x2

c---/D---/ x3

F---/E---/

Ref1 : am---/E---/dm---/E---/ x4

dallam:am---/E---/dm---/E---/ x2

vers3: am---/C---/dm---/F---/ x2

c---/D---/ x3

F---/E---/

Ref2 : am---/E---/dm---/E---/ x4

Szolo: am---/C---/dm---/F---/ x2

c---/D---/ x3

F---/E---/E---/

Ref3 : am---/E---/dm---/E---/ x4

dallam:am---/E---/dm---/E---/ x4

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 16. 05:04 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 16. 21:48 Privát üzenet
Hangokat kell gyakorolni a gitáron nem béna akkordokat. Én is itt ba@tam el anno és csak később jöttem rá az egész hangszer lényegére.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 29. 00:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
10 éve gitározom és még mindig nem vagyok elégedett azzal szinttel, amin vagyok. Más is van így ezzel?
Hogyan, és melyik oldalon tanuljak meg otthon, egyedül gitározni?
Megéri egy 20000-30000 forintos gitár? Olcsó, de elfogadható klasszikus gitár otthoni zenélésre? A muziker.hu megbízható? Másik hasonló oldal?
Önállóan lehetséges, hogy megtanuljak gitározni? Milyen gitárt ajánlanátok?
Gitártanárhoz kell gitárt vinni?
Gitártanulás ennyi idős korban?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Zene rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!