Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthoni gitártanulás lépési?

Otthoni gitártanulás lépési?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elkezdtem gitározni, de otthon szeretnék megtanulni. Lehet suliban könyebb lenne, de a környékünkről már van tapasztalatom egy zeneiskolával, és amiatt ment el a kedvem a zongorázástól... Visszatérve a gitárra, most kezdtem az alap akkordokat tanulni. Ha ezt begyakorlom (kb 10-et) jönnek a váltások. Tudom ez soká fog tartani jól begyakorolni, de mi lesz a következő lépés? Számokat tanuljak utána? Azt ti hogyan szoktátok?

2020. jan. 15. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Már három akkorddal tudsz számokat játszani. Ha megy az angol, a justinguitar.com oldalt javaslom.
2020. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elektromos vagy akusztikus? Én számokat a Songsterrel kezdtem, mindig a saját szintemen, majd egyre nagyobb kihívással járókat. Esetleg a skálákat sem árt, bár nekem az mindig kimaradt, csak nagyon alapszinten tudom őket.
2020. jan. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Számokat úgy tanulok, hogy leírom pontosan a menetét, megtanulom az eredetivel együtt játszva, külön is, utána a leírtakat nem veszem már elő, mert fejből kell játszani.

Kábé ilyen egy leírt nóta:

Bikini: körutazáson a balkánon, csak dolgozni ne kelljen


Intro: am---/E---/dm---/E---/ x2

Vers1: am---/C---/dm---/F---/ x2

c---/D---/ x3

F---/E---/

dallam:am---/E---/dm---/E---/ x2


Vers2: am---/C---/dm---/F---/ x2

c---/D---/ x3

F---/E---/

Ref1 : am---/E---/dm---/E---/ x4

dallam:am---/E---/dm---/E---/ x2


vers3: am---/C---/dm---/F---/ x2

c---/D---/ x3

F---/E---/

Ref2 : am---/E---/dm---/E---/ x4

Szolo: am---/C---/dm---/F---/ x2

c---/D---/ x3

F---/E---/E---/

Ref3 : am---/E---/dm---/E---/ x4


dallam:am---/E---/dm---/E---/ x4

2020. jan. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2020. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hangokat kell gyakorolni a gitáron nem béna akkordokat. Én is itt ba@tam el anno és csak később jöttem rá az egész hangszer lényegére.
2020. jan. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!