Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen technikai gyakorlatok...

Milyen technikai gyakorlatok vannak arra, hogy a hangterjedelmem tudjam növelni?

Figyelt kérdés

"Operásan" tudok magasan énekelni, úgy könnyű, csak hülyén hangzik. Viszont ha egy átlagos pop, rock dalt énekelek akusztikus gitárral egyszerűen nem jön ki, befeszűl... Milyen gyakorlatokat ismertek?


Kérem ne klasszikus zenészek írjanak..azok tanácsaiból elég volt.



2020. jan. 17. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Tanár tud segíteni, egy darabig. Van a hangodnak egy alsó és egy felső korlátja amit nem tudsz kihúzni, de ha még nem vagy ott, a megfelelő technikával tudsz fejlődni. De az is megoldás, ha átírod a dalt a hangodra. Neked is egyszerűbb, a közönségnek is egyedibb hatást kelt.
2020. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, de nem ez volt a kérdés...
2020. jan. 17. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Ott van a válasz a kérdésre: "Tanár tud segíteni, egy darabig..."
2020. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tanár egy technikai gyakorlat?
2020. jan. 17. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Azt nem mondanám, hogy hülye vagy, mint a rendőrcsizma, de ja. Meg lett mondva, hogy húzd el a beled tanárhoz. Mi ebben az atomfizika? Nincsenek varázsgyakorlatok! Nincs hanglétra, amit lenyelsz és átmászol a menyországba. Az van, hogy szakemberhez fordulsz, ha egyáltalán van értelme. Egy mezei basszusgitárosnak milliós értékben áll otthon cucca, és akkor még nem beszéltünk a tanulásba fektetett időről, pénzről. Egy köcsög énekesnek van max egy mikrofonja és hülye kérdései. Gondold már végig ember!

Hová akarsz eljutni, és akarsz e tenni érte? Semmi befektetés semmi eredményhez vezet!

2020. jan. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz a semmit, ment a piros kéz!
2020. jan. 18. 08:52
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 voltam énektanarnál... S@zart se ért, Operásan tanított énekelni. Mondtam neki ez borzalmas, nem akarok így énekelni. Erre azt mondta pedig így kell.


A jó énektanarok drágák, és nem híresség akarok lenni, hobbiból énekeltek itthon és a magas hangokat nem bírom.

Kérdés MILYEN technikai gyakorlatokat ismertek amivel növelhető a hangterjedelmem. Egyszerű a kérdés, de úgy látszik sok ember nem képes mégerteni.


Azért kérdeztem mert akarok gyakorolni és időt belefektetni, nem tudom honnan jött ez neked. A basszusgitár hasonlat is te jó eg... Honnan jött? Nem vagy kóser, ne válaszolj olyan kérdésre amire nem tudsz, főleg akkor nem ha nem is értesz hozzá és csak felesleges okoskodásokat irogatsz. Megertem hogy máshol senki nem hallgat meg, de ne itt éld ki légyszíves a kérdésem alatt.

2020. jan. 18. 09:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, örülök, hogy kivágtam a biztosítékot, ez az első lépés:) A basszusgitáros példa arra volt, hogy még a legkevésbé fontosnak ítélt hangszeres is éveket, energia hegyeket és pénzt öl a zenekarban betöltött, betöltendő posztjára. A nem értesz hozzá és visszaalázó szavak sajnos nem találtak, mert én vagyok a példabeli basszusgitáros és több zenekarban is játszom, énekelek, tanítok. A kicsinyességre pedig önmagad hozod fel példának, amikor benyögöd azt a piros kezes dolgot, meg hogy nincs más barátom és ezért írogatok ide. Szerinted akik a Wikipédiát vagy a tankönyveket írják, mind kicsinyes alakok, akik ebben élik ki magukat?


Igen, drága dolog tanárhoz járni, de... nem úgy kell értelmezni, hogy hetente kétszer elköltesz 5-8000Ft óradíjat és a tanárnál gyakorolsz. Hanem, hogy megvásárlod azt a tudást, amivel az oktató rendelkezik-persze találni kell olyat, akinek ez megvan. Aki csak azért csinálja a tanítást, mert állítólag Ő operaénekes és van némi rálátása a zenére, közben egy pedagógiai hulla, nagyon el kell kerülni. Ha havonta egy alkalommal elköltöd a fent említett összeget egy olyan tanárra, aki valóban hasznos tudást tud átadni neked, te pedig otthon gyakorlod az anyagot, akkor fejlődni fogsz. Sebész orvosokat sem a youtube-on képeznek.

2020. jan. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Te jó ég... Én ezt nem hiszem el hogy csak tanárral lehet ezt elérni. Hülye analógia a sebészet... de hagyjuk ha nem tudsz segíteni ne írj semmit inkább.
2020. jan. 19. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!