Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt vegyek?

Milyen elektromos gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Nos. Nem ma kezdtem a gitározást, de túl sok a kínálat, és ami nekem tetszik, az meg túl kevés gitárra illik. Nem azt kérem hogy válasszatok egy gitárt, csak hogy mutassatok olyanokat amik a kritériumaimnak megfelelhet. De ezeket lentebb le is írom. Csak keresem az egyéniségemhez legmegfelelőbb gitárt.


Nos. Haladó gitárt vennék.


A feltételek:


Legyen superstrat, les paul vagy sg formájú.


A színe legyen fekete vagy fehér. De egyébb szinezésbe is jó, persze csak akkor ha (azt hiszem) burst festést kapott a gitár, akkor eltekintek ettől a feltételtől.


Ha fekete vagy fehér a gitár, és les paul vagy olyan superstrat mint mondjuk amilyen formát a sechter is használ, akkor az oldalán jó lenne ha lenne ilyen körbe festés aminek a nevét nem tudom. Sajnálom. De nyilván ha fekete a gitár, akkor legyen fehér, ha fehér akkor a csík értelem szerűen fekete legyen.


Fekete hardverek. Ebből nem engedek. Kiakasztanak a krómozott hangolókulcsok, húrláb, hangszedők, stb.


Lehetőleg fix húrlábas legyen. Ha tremolós, akkor vagy megtanulok azzal játszani, vagy fixálom ha nem tetszik. De jobb ha nincs rajta tremolo.


Metálra használnám. A keret olyan 150.000 akár használtan is. Remélem ennyiből lehet már akár olyan gitárt is kapni, ami akár koncert képes is. Jobb felkészülni mindenre. Ki tudja mit hoz a jövő.


Csak elvesztem a nagy választékban. És... Szimplán nem találom a nekem legmegfelelőbb hangszer. A hasznos válaszokat előre is köszönöm.


Per pilla a cort x300-asokkal szemezgetek. Igaz. Vannak kritériumok amiknek nem felel meg, de a többségnek igen. Ezzel nincs tapasztalatom. Meg ezeket a floyd rose kópia tremolókat jobb fixálni. De jobb lenne egy olyan gitár ami jobban megfelel ezeknek a kritériumoknak.



2020. jan. 19. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
az LTD ec is megfelel a leírásnak. A használt nem használt kérdésen múlik, hogy melyik azon belül. Van fehér és fekete is. LTS Viper 201b esetleg ha sg. Ibanez rg421ex. Dean costum 350. LTD mh200. Gitarcentrumon találtam mind. Ott meg tudod nézni bármelyiket ,vagy lehet hogy találsz még olyat ami ezeknél neked jobban tetszik
2020. jan. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Jó látni hogy már ennyiért is lehet jó gitárokat kapni.
2020. jan. 19. 10:31
 3/6 anonim válasza:
"nem kezdő gitáros"-nál azért nagyon gáznak érzem, hogy gitárválasztásnál kizárólag esztétikai szempontjaid vannak.
2020. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A "jó gitár " nagyon relatív.

@3 valószínűleg a kérdező az alapján indul el hogy külsőre melyik tetszik neki, és akkor ha megvannak azok hogy melyikek tetszenek, utána nézi meg hogy "mit tud", esetleg kipróbálja stb

2020. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3) Szerintem te sem használnál olyan eszközt, ami nem tetszik 100%-osan. Nálam ez így megy legyen az hangszer, telefon, tulajdonképp bármi.


Meg nyilvánvalóan nem csak a külső számít. Kipróbálás nélkül egyiket sem venném meg. Mert lehet tetszik külsőre, ha a hangja nem megfelelő, vagy a nyaka kényelmetlen számomra, stb. Azért merész lenne ennyi pénzt csak a külsőre alapozva beruházni.


Csak olyat keresem ami megfelelő nekem. Mert számomra túl nagy a választék. Főleg a webáruházakban. Könnyen megvan hogy átpörgetek egy olyan felett ami jó lenne mert mondjuk már átnéztem X oldalt, Y webáruházon. És mivel itt elég sok felhasználó van, gondoltam mondhatnak olyan hangszereket, amiket esetleg még nem láttam, nem vettem észre stb. De nem értem ebből miért gondoltad hogy csak a külső számít.

2020. jan. 19. 23:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Sztem is az a legfontosabb, h hogyan néz ki a gitár. Utána úgyis olyan hangszedőt teszel bele amilyet akarsz, meg úgy variálod ahogy akarod.


Nekem is évekig tartott eldönteni, h végül mit akarok, és csak így tudom megoldani, h megveszem a gitárt, meg külön a hangszedőket, meg még vésni is kell, sőt a koptatót is le kell cserélnem stb.

2020. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!