Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zámbó Jimmy mitől lett annyira...

Zámbó Jimmy mitől lett annyira sikeres? Hogy terjedhetett el ennyire a mulatós műfajból? Szerintem a stílusa ízléstelen volt, a hangja pedig középszerű.

Figyelt kérdés

Meg értem, hogy ha valakinek tetszett a hangja, azt is ha valakit kifejezetten irritált...


Viszont ami a mai napig megy körülötte, hogy 4 oktávos hangja volt, meg hogy a világon a legszebb férfi hang, nem tudom, hogy hogyan juthat valaki erre...



2020. jan. 22. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Vitathatatlan, hogy rendkívüli hangi adottságai voltak, a dalait sokan szerették. Ajánlom ezt a dalt, ezzel lépett be a magyar könnyűzenébe.

https://www.youtube.com/watch?v=MtLEDzHGGIA

2020. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1. Hát ezen a felvételen sem valami nagy a hangterjedelme (a kommemtelők állításaival ellentétben), így rekeszteni kis gyakorlással bárki tud.

Ez a technika nem egyenlő a mély hanggal.


Magasan valóban tudott énekelni, de sok, sok, sok énekestől hallottam már ennél sokkal jobbat.


Én nem azok táborát erősítem egyébként, akik szerint rossz lett volna, de szerintem messze nem volt annyira kiemelkedő tehetség mint azt sokan állítják.


A (zenei) stílusa pedig többnyire minősíthetetlen volt.


Hangilag egy Freddie Mercurynek, Marvin Gayenel, vagy Josh Grobannek közelébe sem ér természetesen...


De magyar viszonylatban is van számos énekes aki odaveri.


Egynek amúgy elmenne, ha nem hazudta volna az oktávokat és nem hajtogatnák még ma is ezt a rajongói...

2020. jan. 22. 11:29
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Az első válaszoló vagyok. Nagyon sok tehetséges ember van, például:

https://www.youtube.com/watch?v=bgo0CDL6bd0&feature=youtu.be..

Hogy ki fut be, kit zár szívébe a közönség, nem csak a hangi adottságoktól függ. Személyes kisugárzás, az előadott dalok, és legfőképpen menedzsment. Jimmy, akárhányan is röhögtek rajta, vagy épp fikázták, tudott valamit, mert rengeteg hanghordozót eladott, és számtalan koncertet adott. Az egyetemes poptörténetbe nem fog bekerülni egyrészt, mert magyar, másrészt, mert a dalai nem akkora jelentőségűek.

2020. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Egy dalban ne várj el nagy hangterjedelmet. A páromnak 4,3 oktáv hangterjedelme van, de egy dalban nem lehet ennyit kihasználni, mert nem fog jól szólni. Jimmynek nagyon jó hangja volt. Csak a dalai voltak rémesek. Más műfajban jobban kihasználhatta volna az adottságait.
2020. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
nagyot lendített rajta, hogy jó zenészekkel vette magát körűl: lásd:Pálmai,Jankai,Muck,Madarász,a vokalista lányok,stb..
2020. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
22%
Esetleg valaki tudja a szoke vokalista lany nevet?
2020. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
93%
Azért én nem nevezném a Jimmyt mulatósnak. Szerintem az a réteg (nem a kulturális elit), akinek a dalai szóltak emelte őt ilyen magasra. Nyilván nem a legigényesebb zene, de Jimmy előtt és utána is találkozhatunk olyan előadókkal, akik nem feltétlenül voltak akkora sikerre hivatva, amekkora népszerűségük végül lett.
2020. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Épp most tettem fel erről egy kérdést, és esküszöm, nem értem. Miért olyan nagy a 4 oktávos hang? A saját kérdésemben Jon Bon Jovit, Axl Rose-t, Mariah Careyt hoztam fel példának, akik fénykorukban simán kinénekeltek 4 oktávot, mégsem veri magát senki a padlóhoz, hogy miylen egyedi, istenadta tehetségek. Világos persze, 4 oktáv nem mindennapi, de legyünkőszinték, nem is egyedülálló a zeneiparban. A könnyűzene elmúlt évtizedeiben azért volt már rá több példa.
2020. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Attól hogy rendkívűli hangja és tehetsége volt, amellett rengeteg

hanghordozót eladott. Emlékszem akkoriban a statisztikák szerint

minden harmadik család tuljdonában volt Zámbó cédé vagy kazetta.

Ez azért nem volt semmi.

Kapott díjakat is: év énekese, emerton díj, huszka jenő díj.

Ezeket akkoriban még nem puszira adták.

A Mahasz top 40-en mindig első volt ha új albumot adott ki.

4 és fél oktávot ki tudott énekelni.

A zenei stílusa hát igen, többnyire érzelgős néha ütemesebb

pop melódiák. Erre volt kereslet.

A mulatós műfajról meg annyit hogy a halála után oda degradálták ahol most van, ezek a csatornák játsszák vagy feldolgozzák a dalait.

Egyébként nem szerettem és nem szeretem a dalait, de amit letett az asztalra 90-es években az akkor nagy dolog volt.

Ma is az.

2021. febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!