Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van esély rá, hogy gyakorlássa...

Van esély rá, hogy gyakorlással le tudjak ütni egy oktávot?

Figyelt kérdés
Annyira kicsi a kezem, hogy nem érek át kényelmesen egy oktávot a zongorán. "Szakadásig" kifeszített kézzel, "alulról" le tudom ütni, de 50%-ban a szomszédos billentyűk is lenyomódnak, nincs helyem begörbíteni a hüvelyk es kisujjam. 21 éves vagyok, szóval a kezem már nem igen fog nőni, viszont esetleg számíthat, ha hajlékonyabb lesz? Meg lehet tanulni ilyen fizikai adottságokkal "használni" is egy okávot? Úgy értem, hogy nem csak külön leütni nagy nehezen egyszer, hanem rendesen, jaték közben is.

2020. jan. 28. 02:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizikailag átéred, meg lehet tanulni jól leütni. Ha nem, akkor sajnos nem fog menni.
2020. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mekkora távolság hiányzik?
2020. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fizikailag elérik az ujjaim a két billentyűt, csak már nem tudom szépen leütni.
2020. jan. 28. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira kicsi a kezed, elég esélytelen, de ha "csak" nem elég rugalmas/túl feszes akkor lehet.
2020. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Mint zongorista mondom neked, ha nem éred át az oktávot könnyedén, értem ez alatt, hogy nem természetesen van a kezed a klaviatúrán, mint egy kisebb hangköz esetén, akkor ne kísérletezzél vele, mert azzal csak rontasz a helyzeten. Én is kísérleteztem régebben nagyobb hangközök megugrására, de ezzel csak rosszat tettem a kezemnek. Annyit tudsz tenni a helyzetért, hogy különböző gyakorlatokat iktatsz bele a napi gyakorlásodba. Ha ennyire szeretnél oktávot elérni, akkor játssz egy oktáv skálát bármilyen hangnemen. Az elején kicsit nehéz lesz, de idővel kifizetődik a munka. Sok sikert, de ésszel!:)
2020. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!