Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jótékonysági rendezvényen...

Jótékonysági rendezvényen kötelező adakozni?

Figyelt kérdés
Lesz egy jótékonysági rendezvény, ahol fellép az egyik kedvenc zenekarom. A rendezvény ingyenes, de jótékonysági célú. Ha én most elmegyek, megnézem a zenekart, de nem adományozok, az tiszteletlenség, bunkóság?

2020. febr. 5. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bunkóság. A zenekar is azért megy oda, hogy segítsen, nem az ingyenélő rajongóiknak akik egy CDt se vesznek meg, hanem lekalózkodják a zenéjük.
2020. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vagyonokat, de azért egy nem megalázó szintű összeget illik.
2020. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha el hiszed ha nem az összes CDjük megvan.


Mennyi a nem megalázó össszeg?

2020. febr. 5. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolom nem az adomány megy a zenekarnak, hanem valami pályázat van, vagy az az ő adományuk, hogy nagyon jutányosan lépnek fel, amit mondjuk az önkormányzat ki tud perkálni nekik. Nyilván részletek nélkül tippelhetünk bármit meg az ellenkezőjét. Ha van rá indíttatásod, akkor adakozz, és annyit adj, amennyit ténylegesen szánsz rá abból, ami van. Feltételezem nem elvenni akarsz, hanem adni. Tehát nem elvenni a családtól, de még csak magadtól sem, hanem adni annyit, amennyit nyugodtan adhatsz a gyűjtők és a kedvezményezett ismeretében.


Ez rablótámadás, hogy kötelező legyen zsebet üríteni.

2020. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az rengeteg dologtól függ. De ne pár száz forintot adj. Ilyenkor úgy tudom hogy az alap, az az adott zenekar egy átlag koncertjének az ára.
2020. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Áh, ezért nem kell írnom, miközben beszélnek hozzám :)

Ez +nem rablótámadás, hogy...

2020. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én úgy gondolom akkor fogom magam jól érezni ha dobok be pár ezret a ládába. Köszönöm a választ.
2020. febr. 5. 19:03
 8/9 anonim válasza:

Szia! Szerintem is az a jó megközelítés, ha egy koncertjegy(ük) árát veszek kiindulási alapnak.

- Ha jól érzed ott magad (szervezés, zene, körülmények) és úgy ítéled meg, hogy számodra is fontos ügyet szolgál a jótékonyság (és persze az anyagi lehetőségeid is lehetővé teszik), akkor adhatsz többet is.

- Ha nem érzed jól magad (gyatra szervezés, egyebek, ...) és/vagy a támogatott üggyel nem tudsz azonosulni, akkor adj kevesebbet.

2020. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó vagyok. "veszek" helyett "veszed"-et akartam írni. :)
2020. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!