Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rossz húrkészltetet vettem?

Rossz húrkészltetet vettem?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy új húrkészletet. Otthon vettem észre hogy eléggé külömbözik az előző húrkészlettől. Míg az előző az 11, 15, 22p 30, 42, 54-es volt, addig a mostani 11, 14, 18p, 28, 38, és 48-as. Gondoltam nem probléma. Lehúroztam, kitakarítottam a húrlábat, meg a hangszert és felhúroztam. Utána néztem hogy hogyan kell beállítani. Na és itt kezdődött a káosz. A nyak ugye homorú normál esetben. Itt az volt ugyan, de addig ameddig szinte teljesen egyenesre nem állítottam, addig az oktávnál teljesen hátra tekert babákkal is negyed hanggal magasabb volt mint kellene. És még szinte egyenes nyakkal is az utolsó 2-3 hang az már hamis. És nyilván hogy ne érjen a húr a fogólaphoz üres hangnál is, ezért meg kellett emelni a húrmagasságot is. Továbbá standard D hangolást használok. Ez a húrkészlet jó erre? Vagy dobhatom ki, és állíthatom újra.


Tudom. El kellett volna meg el kellene vinni beállíttatásra egy hangszerészhez, de se időm se pénzem nincs most. Valamint megszeretném tanulni jól beállítani magamnak is.


A segítséget hogy mit csináljak, azt megköszönöm előre is. Leköteleztek vele ha elmondjátok mit rontottam el. És tudom hogy ezzel tönkre is tehetem a nyakat. Meg a hangszert, de vállalom ezt a kockáztatot. Evégre ha most egy olcsó hangszeren nem tanulom meg, egy drágábban jobban nem fog menni.


2020. febr. 9. 11:38
 1/2 A kérdező kommentje:
Ami létfontosságú infó lehet, az az hogy a gitár fox húrlábas tune o matic húrlábbal.
2020. febr. 9. 11:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen fajta gitár?

Rossz hurszett a mérete miatt nincs.

2020. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!